Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:58

4:25 20:42

19:174:19

25°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 26°C
 • Ciśnienie 1025 hPa
 • Wiatr E 15 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
66% normy
pm 10
43% normy
Jutro 27°C 15°C
Środa 29°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

W ostatni weekend kwietnia pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Prawie w całej Polsce spodziewamy się deszczu i burz. Najgorzej będzie w sobotę - na zachodzie spadnie bardzo dużo deszczu. W niedzielę spokojniej, ale na błękitne i bezchmurne niebo nie mamy co liczyć.

Od Skandynawii, przez Kraje Bałtyckie po Ukrainę i południowo-wschodnią Rosję oraz na Półwyspie Iberyjskim pogodę kształtują wyże. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu niżów.

Reklama

Północna połowa Polski jest na skraju klina wyżu znad Skandynawii, w suchej i chłodnej masie powietrza kontynentalnego. Pozostała część kraju pozostaje w obszarze płytkiej zatoki niżowej, w wilgotniejszej i cieplejszej masie powietrza polarno-morskiego.

W piątek na północy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W Szczecinie, Gdańsku i Olsztynie prognozujemy bezchmurne niebo. W Bydgoszczy, Białymstoku, w Warszawie i Lublinie także sporo słońca. Najgorsze informacje mamy dla mieszkańców południowych województw. W woj. świętokrzyski, w Małopolsce, na Śląsku i na Podkarpaciu szaro, pochmurno i bardzo deszczowo.

W Wielkopolsce, w woj. łódzkim, lubuskim na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie pogoda w kratkę - trochę słońca, trochę chmur i przelotne opady deszczu.

Na południu i zachodzie lokalne burze. Podczas burz może spaść do 20 mm deszczu.

Temperatura maksymalna od 16-17 stopni na południu i nad morzem, 19-20 w centrum do 21 kresek na zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy na północy kraju zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. W pozostałych województwach umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu. Początkowo na południowym zachodzie jeszcze lokalne burze, w czasie których może spaść do 20 mm deszczu. Temperatura minimalna od 5 stopni Celsjusza, 7 stopni na północnym wschodzie do 8 - 12 st na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Początkowo podczas burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W sobotę prawie w całej Polsce prognozujemy opady deszczu i burze. W czasie burz może spaść do 25 mm deszczu. Najgorsze informacje mamy dla mieszkańców zachodnich województw, Wielkopolski i woj. kujawsko-pomorskiego - tam będzie lało.

Słabsze opady na Śląsku, w woj. świętokrzyskim i łódzkim. W pozostałych regionach opady lokalne i przelotne.

Temperatura maksymalna od 16 stopni w Łodzi, 17 stopni na południowym zachodzie, 18 kresek w Wielkopolsce, w woj. kujawsko-pomorskim, nad morzem i na Mazowszu, 19 st na wschodzie, do 21 st C w Małopolsce, na Podkarpaciu i w woj. zachodniopomorskim.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni i południowy. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W niedzielę niewielka poprawa pogody. Słońce będzie przedzierać się zza chmur na południu, na południowym wschodzie, na wschodzie, na Mazowszu i w woj. kujawsko-pomorskim. Ale prognozujemy także przelotne opady deszczu. Gorsze wiadomości mamy dla mieszkańców regionów zachodnich, północnych i woj. łódzkiego - będzie mocno padać, na słońce i błękitne niebo nie ma co liczyć.

Będzie za to dość ciepło. Temperatura maksymalna od 17 stopni nad samym morzem, 18 w Bydgoszczy i na Podlasiu, 19 na Mazowszu, 20-21 kresek na zachodzie, w Łodzi, na Śląsku i w województwie świętokrzyskim, do 22-23 kresek na południu i na południowym wschodzie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: prognoza | pogoda | deszcz

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy