Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:32

5:20 19:49

12:593:19

17°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 15°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr W 20 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

41
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
98% normy
pm 10
68% normy
Jutro 23°C 9°C
Czwartek 16°C 6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

Dla miłośników białej i mroźnej zimy nie mamy dobrych informacji. Za oknem wiosna, sporo słońca i dość wysokie - jak na luty - temperatury. Jedyne co może zakłócić tą przyjemną i sielankową aurę to wiatr halny, który wciąż przybiera na sile, a także orkan Petra, który w najbliższym czasie ma przemieszczać się w kierunku Polski.

Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Szkocją. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się front okluzji. Z południowego zachodu napływa wilgotne, polarno-morskie powietrze.

Reklama

W najbliższym czasie, od strony Niemiec, może do nas dotrzeć orkan Petra, który od wczoraj szaleje nad Francją. Synoptycy uspokajają, że powinien on tracić na sile.

W czwartek prawie w całej Polsce będzie dość pogodnie, słońce będzie przebijać się przez chmury.

Temperatura maksymalna od 2 stopni na Suwalszczyźnie i na Mazowszu, 5 stopni na południu i na północnym zachodzie do nawet 7 stopni we Wrocławiu.

W nocy zachmurzenie duże. Na wschodzie miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, miejscami opady marznące powodujące gołoledź, na zachodzie gdzieniegdzie słaby deszcz. Na północy miejscami mgła, lokalnie marznąca, ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od minus 4 stopni Celsjusza, minus 2 st.Celsjusza na wschodzie i w kotlinach górskich do 1 st. C, 2 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim nad ranem dość silny, z kierunków południowych.

W piątek na północy będzie pochmurno i deszczowo. Na Suwalszczyźnie możliwe opady deszczu ze śniegiem. W centrum i na południu będzie natomiast sporo słońca.

Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 4 stopni w stolicy, 6 stopni w Łodzi, do 8 stopni we Wrocławiu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i Warmii umiarkowany i dość silny, porywisty z kierunków południowych. Na zachodnim Pomorzu porywy wiatru do 65 km/h.

W sobotę dalszy ciąg wiosennej aury - będziemy cieszyć się słońcem i przyjemnymi temperaturami (od 3 stopni na polskim "biegunie zimna" do nawet 9 stopni we Wrocławiu). Nigdzie nie powinno padać.

W niedzielę pogoda zepsuje się na wschodzie i w centrum. Mieszkańcy zachodu mogą natomiast liczyć na słoneczny dzień.

Opady deszczu prognozujemy w Bydgoszczy, w województwie łódzkim, świętokrzyskim, w Małopolsce i na Śląsku. Dużo chmur na niebie będzie na Pomorzu, na Warmii i Mazurach, w Białymstoku, na Mazowszu i woj. lubelskim.

Dużo błękitnego zobaczą mieszkańcy Szczecina, Zielonej Góry, Poznania i Wrocławia.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | Słońce | deszcz | france

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy