Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:59

6:27 18:28

19:026:21

7°C
 • Przeważnie słonecznie
 • Odczuwalna 5°C
 • Ciśnienie 1027 hPa
 • Wiatr WNW 15 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
18% normy
Jutro 14°C 10°C
Czwartek 18°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

Dla miłośników białej i mroźnej zimy nie mamy dobrych informacji. Za oknem wiosna, sporo słońca i dość wysokie - jak na luty - temperatury. Jedyne co może zakłócić tą przyjemną i sielankową aurę to wiatr halny, który wciąż przybiera na sile, a także orkan Petra, który w najbliższym czasie ma przemieszczać się w kierunku Polski.

Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Szkocją. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się front okluzji. Z południowego zachodu napływa wilgotne, polarno-morskie powietrze.

Reklama

W najbliższym czasie, od strony Niemiec, może do nas dotrzeć orkan Petra, który od wczoraj szaleje nad Francją. Synoptycy uspokajają, że powinien on tracić na sile.

W czwartek prawie w całej Polsce będzie dość pogodnie, słońce będzie przebijać się przez chmury.

Temperatura maksymalna od 2 stopni na Suwalszczyźnie i na Mazowszu, 5 stopni na południu i na północnym zachodzie do nawet 7 stopni we Wrocławiu.

W nocy zachmurzenie duże. Na wschodzie miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, miejscami opady marznące powodujące gołoledź, na zachodzie gdzieniegdzie słaby deszcz. Na północy miejscami mgła, lokalnie marznąca, ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od minus 4 stopni Celsjusza, minus 2 st.Celsjusza na wschodzie i w kotlinach górskich do 1 st. C, 2 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim nad ranem dość silny, z kierunków południowych.

W piątek na północy będzie pochmurno i deszczowo. Na Suwalszczyźnie możliwe opady deszczu ze śniegiem. W centrum i na południu będzie natomiast sporo słońca.

Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 4 stopni w stolicy, 6 stopni w Łodzi, do 8 stopni we Wrocławiu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i Warmii umiarkowany i dość silny, porywisty z kierunków południowych. Na zachodnim Pomorzu porywy wiatru do 65 km/h.

W sobotę dalszy ciąg wiosennej aury - będziemy cieszyć się słońcem i przyjemnymi temperaturami (od 3 stopni na polskim "biegunie zimna" do nawet 9 stopni we Wrocławiu). Nigdzie nie powinno padać.

W niedzielę pogoda zepsuje się na wschodzie i w centrum. Mieszkańcy zachodu mogą natomiast liczyć na słoneczny dzień.

Opady deszczu prognozujemy w Bydgoszczy, w województwie łódzkim, świętokrzyskim, w Małopolsce i na Śląsku. Dużo chmur na niebie będzie na Pomorzu, na Warmii i Mazurach, w Białymstoku, na Mazowszu i woj. lubelskim.

Dużo błękitnego zobaczą mieszkańcy Szczecina, Zielonej Góry, Poznania i Wrocławia.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | Słońce | deszcz | france

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy