Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:05

06:19 16:20

15:53 01:00

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
54
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
138% normy
pm 10
109% normy
Jutro 16°C 10°C
Wtorek 17°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Na termometrach nawet 10 stopni

W najbliższe dni pogoda zaskoczy. Termometry będą wskazywały bardziej na początek wiosny, niż środek zimy. Słupki rtęci miejscami pokażą nawet 10 stopni na plusie. Powieje silny wiatr.

Jak informuje IMGW, południowa i południowo-wschodnia Europa pozostaje pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu przeważają układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek przemieszcza się znad Danii nad Bałtyk. Z południowego-zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Piątek, 10 stycznia

Reklama

W piątek na przeważającym obszarze kraju sporo chmur. W wielu regionach będzie też padać deszcz. Termometry wskażą za to niemal wiosenne temperatury! 

W województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim słupki rtęci pokażą aż 10 stopni Celsjusza. W centralnej Polsce nieco chłodniej - 8 stopni powyżej zera. Najchłodniej na Śląsku, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - tam 4-5 stopni Celsjusza.

Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat do 60 km/h, wysoko w Tatrach do 80 km/h, a w Sudetach nawet do 85 km/h.

Sobota, 11 stycznia

W sobotę nadal sporo chmur, ale z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu prognozowane są na wschodzie i południu kraju. W obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach sypnie śniegiem.

Będzie nieco chłodniej niż w piątek. Na przeważającym obszarze kraju termometry pokażą 6 stopni Celsjusza. W Szczecinie nawet 7 stopni powyżej zera.

Wiatr umiarkowany, w pierwszej połowie dnia na wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej w porywach do 60 km/h. Wysoko w Tatrach porywy do 80 km/h, mogą wystąpić również zamiecie i zawieje śnieżne.

Niedziela, 12 stycznia

W niedzielę temperatura w większości regionów znów spadnie o jeden stopień. Na przeważającym obszarze Polski termometry pokażą maksymalnie 5-6 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej w Białymstoku - 4 stopnie Celsjusza. 

W całym kraju zachmurzenie duże. Mieszkańcy woj. pomorskiego i zachodnio-pomorskiego mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje