Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:36

5:28 19:50

16:010:34

18°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 19°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr SSE 4 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
111% normy
pm 10
81% normy
Jutro 25°C 12°C
Środa 25°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok

Zapowiada się wyjątkowo ciepła noc sylwestrowa. Termometry wskażą nawet 8 stopni powyżej zera. Będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Może wiać porywisty wiatr do 60 km/h. W Nowy Rok temperatura będzie sprzyjać spacerom, ale warto wziąć ze sobą parasole.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże, jedynie krańce południowe znajdują pod wpływem wyżów. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Morza Północnego, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód ciepłego frontu atmosferycznego. Początkowo na wschodzie zaznacza się też wpływ płytkiego niżu znad Litwy. Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

31 grudnia - Sylwester

Reklama

W całym kraju niedziela zapowiada się dość ciepło, ale pochmurno i deszczowo. 

W rejonie Szczecina i Zielonej Góry termometry pokażą aż 10 stopni Celsjusza. W południowej i centralnej Polsce temperatura wyniesie od 6 do 9 kresek powyżej zera. Najchłodniej - 4 stopnie - będzie w okolicy Olsztyna i Białegostoku.

W całym kraju spodziewane są okresami opady deszczu. Na północnym wschodzie początkowo wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Wysoko w Tatrach spadnie śnieg. 

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, nad morzem do 75 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

Sylwestrowa noc

W sylwestrową noc niebo pokryte będzie chmurami, ale pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Okresami może padać deszcz, a na północnym wschodzie spodziewane są mżawki. Tam lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. 

W nocy temperatura wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie, przed około 5 stopni w centrum, do 8 kresek powyżej zera na południowym zachodzie i nad morzem. 

Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, w strefie nadmorskiej do 70 km/h, a w górach na południowym wschodzie kraju do 80 km/h.

1 stycznia - Nowy Rok

W poniedziałek w całym kraju spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwy deszcz. 

Rok przywitamy sprzyjającymi temperaturami. W sporej części kraju termometry pokażą aż 9 kresek powyżej zera. Najchłodniej, choć też ciepło bo 7 stopni Celsjusza, będzie na Śląsku, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu i w Świętokrzyskiem. 

Wiatr umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny, porywisty, w porywach nad morzem do 60 km/h, a w górach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama