Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:02

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 32 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Prognoza pogody na sylwestra i Nowy Rok

Jak informuje IMGW nad Europą zachodnią i południowo-wschodnią dominują niże z frontami atmosferycznymi, nad Skandynawią, Europą centralną i południową pogodę będzie kształtował wyż znad Skandynawii. Polska jest w zasięgu tego wyżu, jedynie na wschodzie kraju zaznaczy się zatoka niskiego ciśnienia. Będzie napływać chłodne polarno-morskie powietrze. Poniedziałek to ostatni dzień ciepłej i słonecznej aury. Już od wtorku czeka nas pogorszenie pogody. W sylwestra i Nowy Rok temperatury spadną poniżej zera.


W poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki, na krańcach północno-wschodnich opady deszczu bardziej intensywne. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. 

We wtorek pogodnie na przeważającym obszarze kraju, jedynie na południu i zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Tego dnia możemy się także spodziewać ochłodzenia. Najwyższe temperatury pokażą termometry w Zielonej Górze (5 stopni Celsjusza). Najzimniej na wschodzie i na północy Polski (-1 i -2 stopnie Celsjusza).

Reklama

Środa przyniesie jeszcze większe ochłodzenie. Temperatury powyżej zera mogą się spodziewać jedynie mieszkańcy północnego zachodu (1 stopień Celsjusza). Pozostała część kraju zanotuje temperatury od 0 stopni Celsjusza we Wrocławiu do -5 w Białymstoku. Na północnym krańcu Polski mgły. 

W czwartek na krańcach wschodnich termometry wskażą -5 i -6 stopni Celsjusza. Cieplej na krańcach zachodnich, gdzie możemy się spodziewać temperatury na poziomie 0 stopni i 1 stopnia Celsjusza. W przeważającej części kraju słonecznie, jedynie na wschodzie duże zachmurzenie.

Nowy Rok przyniesie minusowe temperatury w całym kraju. Najzimniej na wschodzie, północnym wschodzie i północy (od -5 do -7 stopni). Na południu, południowym wschodzie i w centrum kraju zachmurzenie duże. Reszta kraju może liczyć na nieco wyższe temperatury (od -4 do -1 stopni Celsjusza) i promienie słońca. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne