Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:39

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
44
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
105% normy
pm 10
81% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok

Od minus dziewięciu stopni Celsjusza we wtorek do plus sześciu w czwartek – tak zmienią się temperatury w ciągu najbliższych 48 godzin. W Sylwestra czeka nas lekki mróz, maksymalnie do pięciu kresek poniżej zera. W Nowy Rok opady śniegu na południu Polski znacznie utrudnią warunki na drogach wracającym z sylwestrowej zabawy w górach.

Wybierasz się na narty? Sprawdź prognozę dla narciarzy!

Najchłodniej będzie dziś na wschodzie Polski - w województwie lubelskim i podlaskim słupek rtęci zatrzyma się na dziewiątej kresce poniżej zera, równie chłodno będzie w województwie świętokrzyskim. W centrum kraju temperatury będą o dwa trzy stopnie wyższe, a na północy i zachodzie Polski zanotujemy jedynie lekki przymrozek, sięgający maksymalnie trzech kresek "na minusie". W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie niewielkie. Synoptycy zapowiadają przelotne opady śniegu.

Reklama

W Sylwestra temperatury w całym kraju wzrosną. W województwie pomorskim i zachodnio-pomorskim termometry wskażą nawet cztery kreski powyżej zera. Dodatnich temperatur należy spodziewać się na północy, zachodzie, a także - częściowo - w centrum kraju. Na wschodzie Polski będzie najzimniej - maksymalnie do minus pięciu stopni w województwie lubelskim. Na północnym-wschodzie należy spodziewać się opadów śniegu, a na zachodzie kraju - opadów deszczu.

Nowy Rok przywita nas dodatnimi temperaturami. Na północy kraju słupki rtęci pokażą maksymalnie sześć stopni Celsjusza, podobnie będzie w województwie dolnośląskim. Najchłodniej będzie na południu i południowym - wschodzie Polski. Temperatury zatrzymają się najwyżej na trzeciej kresce powyżej zera, należy się przygotować także na opady śniegu, co na pewno utrudni warunki drogowe podczas powrotów z sylwestrowych wyjazdów w góry.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje