Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:28

7:36 15:24

11:0820:19

1°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr ENE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

72
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
206% normy
pm 10
172% normy
Jutro 1°C -3°C
Piątek 0°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia

Wszyscy, którzy liczyli na białe święta, znów w tym roku się zawiodą. Boże Narodzenie zapowiada się wyjątkowo ciepło. W Wigilię, w niektórych regionach, temperatura wyniesie nawet 10 stopni Celsjusza!

Wigilia

W Wigilię w całym kraju zachmurzenie duże, gdzieniegdzie większe przejaśnienia. W Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu i Gdańsku termometry wskażą 8 stopni Celsjusza, w Warszawie i Opolu 9 stopni. W Szczecinie i Wrocławiu temperatura wyniesie aż 10 stopni powyżej zera.

W centralnej, północnej i wschodniej Polsce mogą wystąpić silne porywy wiatru. Tym razem Polacy niestety muszą zapomnieć o śniegu i wypatrywać pierwszej gwiazdki na zachmurzonym niebie.

Boże Narodzenie

Reklama

Pierwszy dzień świąt przyniesie nieznaczne ochłodzenie, pogoda dalej będzie jednak jesienna. Słupki rtęci wskażą w Kielcach i Katowicach 6 stopni Celsjusza, w Lublinie 7, a najcieplej będzie ponownie w Szczecinie i Wrocławiu, gdzie maksymalna temperatura osiągnie 9 stopni. 

Na południu Polski zza chmur wyjrzy słońce, niebo w pozostałej części kraju będzie pokryte chmurami. Na północy Polski mogą wystąpić opady deszczu lub mżawki. Wiatr umiarkowany, wiejący z kierunków zachodnich, osiągnie w porywach do 65 km/h.

Drugi dzień świąt

W drugi dzień świąt temperatura ponownie spadnie. W całym kraju ochłodzi się o 1-2 stopnie Celsjusza. W Szklarskiej Porębie termometry odnotują temperaturę minusową. Najcieplej będzie we Wrocławiu i w Zielonej Górze - tam temperatura wyniesie 7 stopni. W południowej i zachodniej Polsce na niebie chwilami zagości Słońce. 

Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach na wybrzeżu do 70 km/h, południowo-zachodni. Na północy kraju mogą również wystąpić opady deszczu. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama