Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:27

07:29 16:06

23:25 11:00

0°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr ENE 7 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
25% normy
Jutro -1°C -2°C
Wtorek 2°C -2°C

Prognoza pogody na środę. Opady śniegu, zagrożenie lawinowe w Bieszczadach

W środę utrzyma się duże zachmurzenie w prawie całej Polsce. Na wschodzie i południowym wschodzie wystąpią słabe opady śniegu - powiedziała Anna Woźniak, synoptyk IMGW. Od rana powyżej górnej granicy lasu w Ustrzykach Dolnych w Bieszczadach leży 30-70 cm śniegu, w tym kilka centymetrów świeżego. Występuje tam zagrożenie lawinowe.

Według prognozy przygotowanej przez Annę Woźniak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę w kraju utrzymywać się będzie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południowym wschodzie wystąpią słabe opady śniegu.

W ciągu dnia pogodnie zrobi się na północnym wschodzie. Rozpogodzenia będą tworzyły się od południowo-zachodniej części kraju w pasie od zachodniego Pomorza przez Wielkopolskę, centrum po południowy wschód.

Temperatura maksymalna wyniesie od -7 stopni na Suwalszczyźnie, około -3 w centrum i około zera na Dolnym Śląsku oraz na zachodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, lokalnie porywisty na południu kraju, wschodni i południowo-wschodni. W Sudetach wiatr osiągnie w porywach do 65 km/h i może powodować zamiecie śnieżne.

Reklama

Bieszczady: Zagrożenie lawinowe

W bieszczadzkich dolinach leży 18-20 cm śniegu. Z kolei w górnych partiach gór pokrywa śnieżna waha się od 30 do 70 cm. - Panują zimowe warunki. Szlaki górskie są nieprzetarte i śliskie - mówił ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Godawski.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Idąc w góry - przypomniał ratownik dyżurny - "należy m.in. mieć dobrze wyposażony plecak". "Warto zabrać ze sobą kaloryczne jedzenie, ciepłe napoje, latarki, zapasowe rękawiczki, czapkę, skarpety" - dodał.

W górnych partiach Bieszczad od kilku dni obowiązuje pierwszy - w pięciostopniowej, rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego. Zagrożenie lawinowe dotyczy m.in. połonin Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy, Halicza, Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | IMGW | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama