Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:26

05:27 17:56

07:49 00:12

9°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr W 13 km/h
22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
54% normy
pm 10
31% normy
Jutro 11°C 3°C
Poniedziałek 6°C -3°C

Prognoza pogody na sobotę, 30 października. Nawet 22 stopnie Celsjusza

Ostatnia sobota października będzie ciepła i pogodna. Lokalnie w ciągu dnia termometry wskażą 22 stopnie Celsjusza. Dobra aura ma utrzymać się co najmniej do niedzieli.

W sobotę pogodę nad Polską kształtuje pogodny wyż. Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik prognozuje, że ładna pogoda zacznie się zmieniać dopiero w poniedziałek.

- Do poniedziałku w Polsce panować będzie złota jesień. Dzisiaj na zachodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze bezchmurnie lub z nielicznymi chmurami. Na przeważającym obszarze kraju temperatura w ciągu dnia wyniesie od 15 do 18 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na północy: od 13 do 15 stopni. Tam, gdzie będzie oddziaływał wiatr fenowy, czyli w Małopolsce i na Podkarpaciu, termometry mogą lokalnie wskazać 22 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty. W Kotlinie Kłodzkiej i na południu województwa opolskiego będzie wiał z prędkością 45 km/h, a w porywach nawet do 80 km/h. W Sudetach porywy wiatru mogą dochodzić do 110, a w Tatrach do 120 km/h - powiedział Ogrodnik..

Reklama

Czytaj też: Zmiana czasu z letniego na zimowy. Z soboty na niedzielę pośpimy godzinę dłużej

Pogodna sobotnia noc

W nocy na zachodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju będzie bezchmurnie lub z niewielkim zachmurzeniem. W kotlinach karpackich temperatura będzie się wahała między zerem a minus trzema stopniami Celsjusza. W Małopolsce i na Górnym Śląsku prognozowane są 2 stopnie, na północy kraju 4, w Warszawie - 6 stopni. Na zachodzie termometry wskażą od 7 do 9 stopni i około 8 na Wybrzeżu. Niemal 10 stopni będzie na Dolnym Śląsku, gdzie będzie odczuwalny efekt wiatru fenowego.

Na przeważającym obszarze kraju spodziewany jest wiatr słaby i umiarkowany. W Dolinie Kłodzkiej i na południu Opolszczyzny porywy wiatru mogą dochodzić do 80 km/h, w Sudetach do 110 km/h, a w Tatrach - do 120 km/h.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy