Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:50

04:40 20:44

20:54 02:29

27°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 27°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr N 6 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
32% normy
pm 10
18% normy
Jutro 31°C 17°C
Poniedziałek 32°C 18°C

Prognoza pogody na sobotę, 23 października

Temperatura maksymalna w sobotę w ciągu dnia wyniesie od 6 do 11 stopni Celsjusza. Miejscami, głównie na północy kraju, możliwe są przelotne deszcze - powiedział Jakub Gawron, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wiatr w porywach nie powinien przekraczać 60km/h.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę do zachodu słońca nad Polską będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 6 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 11 stopni na zachodzie kraju.

- W sobotę wiatr nie będzie sprawiać problemów na taką skalę jak w czwartek czy piątek. W porywach nie powinien przekraczać 60 km/h. Jedynie na Wybrzeżu może jeszcze wiać z prędkościami dochodzącymi w porywach do 75 km/h. Miejscami spadną przelotne opady deszczu. To będą słabe opady deszczu, na północy nieco intensywniejsze, ale poniżej 10 mm. Wiejący wiatr może potęgować odczucie chłodu - powiedział Jacek Gawron z IMGW.

Reklama

Mglista i deszczowa noc

Noc z soboty na niedzielę będzie pogodna, z mgłami ograniczającymi widoczność do 300 metrów. Wschodnia część kraju z większą ilością chmur i tam, głównie w pierwszej połowie nocy, prognozowane są przelotne opady deszczu, a w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem. Porywisty wiatr możliwy jest w pierwszej połowie nocy na południowym wschodzie oraz w strefie brzegowej Bałtyku; w porywach będzie osiągał prędkość do 50-55 km/h. W nocy temperatura spadnie do zera na północnym wschodzie, trzech stopni na zachodzie i 6 stopni Celsjusza nad morzem.

W obszarach podgórskich temperatura wyniesie od minus trzech do minus jednego stopnia Celsjusza.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy