Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:49

07:21 15:27

02:39 14:47

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
23% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Prognoza pogody na sobotę 16 października

W sobotę 16 października w części kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Nad resztą Polski pojawią się chmury, ale nie powinno padać. Termometry wskażą od 8 do 12 stopni Celsjusza.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, od zachodu zanikające. Wysoko w Tatrach oraz Sudetach przelotne opady śniegu lub śniegu z deszczem. Na wschodzie miejscami silne zamglenia, na południu lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. 

Temperatura minimalna od 1 st. C do 4 st. C na obszarach podgórskich; od 3 st.C do 7 st. C na przeważającym obszarze kraju; cieplej tylko nad morzem, około 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego od 30 km/h do 35 km/h, miejscami porywisty, na wybrzeżu oraz miejscami w obszarach podgórskich w porywach do 60 km/h, w Sudetach początkowo do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

Reklama

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sobota na przeważającym obszarze kraju będzie dniem bezdeszczowym z wyrównanymi temperaturami.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

- W sobotę spodziewamy się przelotnych opadów deszczu na Wybrzeżu i północy kraju, a na początku dnia także zanikających opadów na południowym wschodzie. W głębi kraju bez opadów. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, a słońce może pojawiać się "w kratkę" z chmurami - powiedziała powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Na Wybrzeżu początkowo będzie wiał silniejszy, porywisty wiatr, sięgający 60 km/h, słabnący w kolejnych godzinach. 

Temperatura maksymalna od 8 st. C na Podhalu i 9 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz nad morzem. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje