Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:49

07:10 17:31

17:45 06:35

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
72% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 5°C

Prognoza pogody na resztę majówki

Końcówka majówki nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Aura nie będzie sprzyjać wiosennemu relaksowi na świeżym powietrzu. Synoptycy zapowiadają deszcz i spore zachmurzenie. Wystąpią także burze z piorunami. Z powodu opadów może wzrosnąć poziom wody w Odrze. IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne dla trzech województw.

IMGW informuje, że Europa północna oraz wschodnia są pod wpływem wyżów z centrami nad Morzem Północnym i Rosją. Pozostały obszar kontynentu zasięgiem swym obejmują niże z ośrodkami nad Morzem Barentsa, zachodnią Rosją, Niemcami, Turcją i Hiszpanią. 

Polska dostaje się pod wpływ niżu znad Niemiec i nasuwającej się od południowego zachodu zatoki wraz z rozmywającym się ciepłym frontem atmosferycznym. Napływa ciepła masa powietrza polarno-morskiego.

IMGW ostrzega przed wzrostem poziomu wód

Instytut Meteorologii i Gospodarski Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla trzech województw. W województwie opolskim stan wody na Odrze nadal będzie podwyższony, ale jedynie ponad stany ostrzegawcze. Na dopływach Odry środkowej stany wody stabilizują się i będą opadać. 

Dla Dolnego Śląska wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia, obowiązujące do południa 3 maja. Na Odrze Środkowej spodziewane wzrosty stanów wody będą się wahały od 25 cm (Trestno) do 70 cm (Malczyce). Przekroczone mogą zostać stany alarmowe. W zlewniach dopływów środkowej Odry stany wody będą już opadały, ale jeszcze lokalnie mogą znaleźć się powyżej stanów ostrzegawczych.

Trzeci stopień zagrożenia występuje też w województwie lubuskim. Również tam poziom wody na Odrze może przekroczyć stany alarmowe. Alert obowiązuje do 4 maja. 

Reklama

Wtorek

We wtorek na zachodzie, południu i w centrum Polski wystąpi zachmurzenie duże. Opady deszczu będą postępować z południowego zachodu do centrum. Na południu spadnie do do 12 mm deszczu, lokalnie mogą wystąpić burze. Na pozostałym obszarze kraju nieco pogodniej. Spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. 

Temperatura wyniesie od 12 stopni Celsjusza w rejonie Gdańska, Białegostoku i Zielonej Góry, do 18 kresek powyżej zera na Podkarpaciu. 

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty. Na zachodzie Polski porywy mogą sięgać do 65 km/h. 

Środa

Środa - 3 maja - również zapowiada się pochmurno, choć pojawią się większe przejaśnienia. Miejscami wystąpią opady deszczu. Na południu Polski możliwe burze. 

Najcieplej będzie na południu kraju. Na Podkarpaciu termometry pokażą 20 kresek powyżej zera. W Małopolsce, Świętokrzyskim i na Śląsku około 15-17 stopni.

Chłodno będzie w okolicy Poznania - tylko 11 stopni, oraz w rejonie Gdańska. Tam termometry pokażą ok. 12 kresek. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, północno-wschodni i wschodni. 

Czwartek

W czwartek rozpada się już w całym kraju. W centralnej, wschodniej i południowej Polsce spodziewane są burze z piorunami.

Temperatura bez większych zmian. Nadal najcieplej będzie na południu kraju. W Rzeszowie termometry pokażą 19 kresek powyżej zera, a w Krakowie 18 stopni. Najchłodniej będzie w Olsztynie. Tam słupki rtęci zatrzymają się na 10 stopniach. 

Piątek

W piątek utrzyma się spore zachmurzenie i deszczowa aura. Front burzowy spodziewany jest w paśmie od Warszawy po Wrocław. Burze mogą też wystąpić na południu kraju.

Temperatura wyniesie od 11-12 kresek na Wybrzeżu po 17 stopni w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, oraz 18 stopni na Podkarpaciu. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL