Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:22

7:08 17:33

16:021:00

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1023 hPa
 • Wiatr N 4 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
168% normy
pm 10
140% normy
Jutro 13°C 3°C
Niedziela 13°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na początek wakacji

Pierwszy weekend wakacji zapowiada się ciepły i dość słoneczny. Na termometrach zobaczymy nawet 27 stopni Celsjusza. Ale są też złe informacje. Synoptycy ostrzegają przed burzami, które lokalnie mogą być gwałtowne. W sobotę zagrzmi na północy i zachodzie kraju, a w niedzielę niespokojnie będzie już prawie w całym kraju.

Polska znajduje się w tym obszarze. Z zachodu napływa nieco cieplejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa i będzie powoli spadać.

Reklama

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane z przejaśnieniami. Nigdzie nie powinno padać.

Temperatura maksymalna od 19 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach i Podlasiu, 20 kresek na Lubelszczyźnie i na Śląsku, 11 st. na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu i w Małopolsce, 22 stopni w Łodzi i Bydgoszczy, 23 w woj. lubuskim, do 24 st. C. na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i woj. zachodniopomorskim.

Wiatr słaby, zmienny, nad morzem słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i Pomorzu wzrastające do dużego aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu. Temperatura minimalna od 4 st. na północnym wschodzie do 12 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na wschodzie zmienny, na zachodzie z kierunków południowych, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni.

Pierwszy dzień wakacji będzie ciepły i słoneczny, ale też burzowy. Prawie w całej Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, duże tylko w Szczecinie.

Synoptycy ostrzegają przed burzami, które lokalnie mogą być gwałtowne. Zagrzmi na Warmii i Mazurach, na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i na Dolnym Śląsku.

Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. na Pomorzu, 22 na Warmii i Mazurach, na Podlasiu, 23 na Mazowszu, 24 kreski w Szczecinie, Wielkopolsce, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, 25 st. w Łodzi, na Podkarpaciu i w Małopolsce, 26 w Zielonej Górze, do nawet 27 stopni Celsjusza w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, w czasie burz porywisty, w porywach do 60 km/h.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane na południu i południowym wschodzie. W pozostałych regionach duże. Prawie w całej Polsce prognozujemy burze, lokalnie gwałtowne.

Spokojna aura tylko na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Temperatura maksymalna od 20 stopni w Gdańsku, 21 w Szczecinie i Zielonej Górze, 22 na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim i w Wielkopolsce, 23 st. na Śląsku, 24 na Mazowszu i w Łodzi, 25 na Dolnym Śląsku i w woj. świętokrzyskim, 29 na Lubelszczyźnie i w Małopolsce, do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje