Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:42

06:20 18:37

19:12 06:24

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
36% normy
Jutro 13°C 7°C
Czwartek 16°C 10°C

Prognoza pogody na początek marca

Pierwszy dzień marca upłynie pod znakiem chmur i deszczu. Dobra informacja jest taka, że będzie ciepło. Na termometrach na południu kraju zobaczymy nawet 11 stopni Celsjusza. W kolejnych padać może w całej Polsce. Poprawa aury nastąpi dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia.

Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z zachodu do centrum kraju powoli przemieszcza się mało aktywny, rozmywający się front chłodny. Obszar kraju pozostaje w powietrzu polarnomorskim, na wschodzie cieplejszym, na zachodzie chłodniejszym.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie rozpogodzenia. Na wschodzie i południowym wschodzie Polski miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m.

Reklama

Temperatura minimalna od minus 2, minus 1 st. na zachodzie i w centrum do 1, 2 st. na wschodzie. Wiatr początkowo słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, południowy, na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, ale rozpogodzeniami. Słońca nie zobaczą tylko mieszkańcy Podlasia i woj. zachodniopomorskiego. Opady deszczu prognozujemy w Białymstoku, Mazowszu, Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, w Szczecinie, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 5-7 stopni na północy, 8-9 stopni w centrum, wschodzie i na zachodzie, do nawet 10-11 stopni Celsjusza na południu Polski.

Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Porywy wiatru na wybrzeżu do 55 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h, wysoko w Beskidach do 70 km/h, a w Sudetach i Tatrach do 90 km/h.

W poniedziałek prawie w całym kraju zachmurzenie całkowite. Na rozpogodzenia mogą liczyć tylko mieszkańcy Podkarpacia. Wszędzie prognozujemy deszcz - najmocniej popada w Wielkopolsce i w Małopolsce.

Temperatura maksymalna od 9 stopni w woj. zachodniopomorskim, pomorskim i na Warmii i Mazurach, 7 stopni w woj. kujawsko-pomorskim, w Poznaniu i w woj. lubuskim, 8 st. C. na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim i na Lubelszczyźnie, 9 stopni na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, do 10 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje