Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:14

6:24 18:32

18:224:04

12°C
 • Przelotne opady
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1015 hPa
 • Wiatr WSW 11 km/h
 • Dla biegaczy
  8
  Znakomite

  Znakomita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
54% normy
pm 10
37% normy
Jutro 13°C 5°C
Wtorek 13°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na pierwszą połowę listopada

Pierwsza połowa miesiąca upłynie pod znakiem spokojnej i ładnej pogody. Możemy liczyć na sporo słońca, błękitnego nieba i - jak na tę porę roku - wysokie temperatury. Na termometrach zobaczymy nawet 17 stopni Celsjusza! Taka sprzyjająca aura utrzyma się aż do 15 listopada.

Europa zachodnia i północno-zachodnia oraz Skandynawia znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Krańce wschodnie Polski są na skraju wyżu z centrami nad Estonią i Karpatami Południowymi. Pozostała część kraju jest w płytkiej zatoce niżowej związanej z niżem znad Islandii, w strefie przesuwającego się na wschód słabo aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego, za którym z południowego zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Reklama

W niedzielę w całej Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane z przejaśnieniami. Możemy liczyć na sporo słońca i błękitnego nieba.

Temperatura maksymalna od 7 stopni na Podlasiu, 9 na Lubelszczyźnie, 10 w Warszawie i na Podkarpaciu, 11 st. na Warmii i Mazurach i w woj. świętokrzyskim, 12 na Pomorzu, 13 st. Celsjusza w woj. kujawsko-pomorskim, łódzkim, małopolskim i śląskim, 14 w Wielkopolsce, do 15 st. C. w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. 

Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na południowym zachodzie porywisty.

W nocy zachmurzenie małe, tylko w regionach północnych i wschodnich umiarkowane, a w Kotlinie Kłodzkiej duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 3 st.C, 5 st.C na krańcach wschodnich do 6 st.C, 7 st.C na zachodzie. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na południowym zachodzie porywisty, w porywach do 60 km/h.

W poniedziałek w całym kraju zachmurzenie małe i umiarkowane z przejaśnieniami. Na najwięcej słońca mogą liczyć mieszkańcy południa i południowego wschodu.

Temperatura maksymalna od 11-12 stopni na wschodzie, 13 st. na północy, w centrum i na południu, 14 stopni w Wielkopolsce, do 15 st. Celsjusza na zachodzie.

Wiatr umiarkowany, południowy, na południowym zachodzie miejscami porywy do 60 km/h.

Wtorek spore zachmurzenie we wszystkich województwach, ale zza chmur będzie przedzierać się słońce. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni na Podlasiu, 12 na północy, 13-14 w centrum i na południu, do 15 st. Celsjusza za zachodzie.

W środę będziemy cieszyć się wyśmienitą aurą. Prawie wszędzie niebo będzie bezchmurne! Nieliczne chmury pojawią się tylko na niebie nad Warmią i Mazurami, Pomorzem, Szczecinem i Zieloną Górą.

Temperatury bardzo przyjemne - od 12 stopni w woj. zachodniopomorskim, 13-14 na północy i wschodzie, 15-16 w centrum i na południu, do nawet 17 stopni na Dolnym Śląsku.

W czwartek bezchmurnie na południu, w pozostałych regionach niewielkie zachmurzenie. Natomiast w piątek ciemne i deszczowe chmury prognozujemy nad północną i północno zachodnią Polską.

Będzie to krótkotrwałe załamanie aury, bo przyszły weekend zapowiada się już słoneczny i pogodny. Na termometrach zobaczymy od 11 do 13 stopni Celsjusza.

Kolejny tydzień upłynie pod znakiem wyśmienitej aury. W całej Polsce niebo będzie błękitne i bezchmurne, możemy liczyć na bardzo dużo słońca. Temperatury nadal przyjemne - nawet do 11 stopni Celsjusza.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama