Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:52

04:45 20:39

22:18 08:24

24°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 27°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr N 9 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
23% normy
Jutro 24°C 14°C
Piątek 26°C 15°C

Prognoza pogody na piątek. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla północnej części kraju. Średnia prędkość wiatru osiągnie 40 km/h, w porywach do 80 km/h, nad morzem do 95 km/h.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dotyczy dziewięciu województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz północnych rejonów województwa mazowieckiego i łódzkiego.

IMGW prognozuje wystąpienie tam silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu. Miejscami pojawią się burze.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Dla pięciu powiatów województwa pomorskiego (lęborski, pucki, Słupsk, słupski i wejherowski) oraz dla 13 powiatów województwa zachodniopomorskiego (białogardzki, goleniowski, gryficki, kamieński, kołobrzeski, Koszalin, koszaliński, łobeski, policki, sławieński, Szczecin, świdwiński i Świnoujście), IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze o prędkość do 50 km/h w porywach do 95 km/h.

Reklama

Alert IMGW

Alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Ostrzeżenie drugiego stopnia jest wydany, gdy przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | wiatr
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy