Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:56

06:32 18:20

21:44 14:36

11°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
62% normy
pm 10
45% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Prognoza pogody na niedzielę. Burze, porywisty wiatr. Możliwe trąby powietrzne

Silne burze z intensywnymi opadami deszczu zapowiadają synoptycy w niedzielę. Będzie im towarzyszył porywisty wiatr, a w niektórych miejscach mogą wystąpić trąby powietrzne. Do mieszkańców woj. małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego oraz części Mazowsza wysłano SMS-owe ostrzeżenia o burzach, silnym wietrze, ulewnym deszczu i gradzie.

W niedzielę spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem do 100 km/h, szczególnie na południowym wschodzie kraju - przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. W nocy temperatura spadnie do 12-17 st. C.

Jak przekazała synoptyk, w niedzielę do Polski wkroczy od południa i od południowego zachodu strefa opadów deszczu. Najintensywniejsze opady prognozowane są na południu, w centrum i wschodzie kraju.

- Burze wystąpią przede wszystkim w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie. Mogą to być silne burze z gwałtownymi zjawiskami, z intensywnymi opadami deszczu do 40-50 mm i z porywistym wiatrem nawet do 100 km/h. Niewykluczone, że gdzieś wystąpią trąby powietrzne - zaznaczyła Małgorzata Tomczuk.

Reklama

Ta aplikacja mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play »

W pozostałych regionach przelotne opady

W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu. W Warszawie popołudniu będzie duże zachmurzenie, spodziewany jest również deszcz, ale najprawdopodobniej bez burz. Pogoda na zachodzie kraju będzie spokojniejsza, bez gwałtownych zjawisk. Temperatura wyniesie od 18-19 st. C na Dolnym Śląsku do 30 st. C na Podkarpaciu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek największe opady deszczu z burzami spodziewane są na północnym wschodzie i wschodzie. Na Podlasiu wysokość opadów miejscami może wynieść wtedy do 50 mm. - Niewykluczone, że w całej Polsce będą przelotne opady, ale zdecydowanie mniej groźne - dodała synoptyk.

Temperatura w nocy spadnie w Polsce do 12-17 st. C.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne