Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:29

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
119% normy
pm 10
80% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Prognoza pogody na niedzielę, 31 października. Złota polska jesień w całym kraju

Od 14 do 18 stopni Celsjusza wskażą w niedzielę termometry w Polsce. - Umiarkowane zachmurzenie jest spodziewane na zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze będzie bezchmurnie lub z niewielkim zachmurzeniem - powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW-PIB.

Niedziela w całym kraju będzie pod znakiem złotej polskiej jesieni.

- Najwięcej chmur będzie na zachodzie, gdzie spodziewamy się zachmurzenia małego i umiarkowanego. Na pozostałym obszarze kraju chmur będzie bardzo mało, lub wcale. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 14 stopni Celsjusza na północy, 16-17 w centrum do 18 stopni na południu. Wiejący z kierunków południowych wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na terenach podgórskich w porywach może osiągać do 60 km/h. W wysokich partiach Tatr nadal będzie wiał silny wiatr, osiągający prędkość do 120 km/h - powiedział Ogrodnik.

Reklama

W kotlinach górskich w okolicach zera stopni

Noc z niedzieli na poniedziałek z zachmurzeniem małym i umiarkowanym na zachodzie kraju. W drugiej części nocy na wschodzie Podlasia i Lubelszczyzny może dojść do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura w kotlinach górskich spadnie w okolice zera. W Małopolsce i na Podkarpaciu, w obniżeniach terenu termometry wskażą 1 stopień.

Na północnym wschodzie możliwe są 3 stopnie, a na pozostałym obszarze od 6 do 8 stopni i 9 stopni nad samym morzem. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami porywisty. Najsilniej zawieje w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie wiatr w porywach osiągnie 70 km/h. W wysokich partiach gór prędkość wiatru będzie dochodziła do 100 km/h. Od poniedziałku na zachodnich krańcach Polski pojawi się niż z opadami deszczu. Wschód Polski będzie jeszcze pogodny.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | jesień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje