Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:08

04:14 20:58

11:27 01:00

10°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr W 6 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
24% normy
Jutro 21°C 12°C
Sobota 25°C 15°C

Prognoza pogody na najbliższe dni. Ochłodzenie w całym kraju, nadchodzą burze z gradem

Opady deszczu w całym kraju, a także burze - tak może zmienić się pogoda w najbliższych dniach, jak przewidują synoptycy. Od środy, ale szczególnie w czwartek. Spadnie też temperatura.

Wtorek, 14 lipca

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami na północy i wschodzie wzrastające do dużego i tam miejscami wystąpią słabe, przelotne opady deszczu, szczególnie w centralnej i południowej Polsce. Temperatura maksymalna od 20 st. na wschodzie, w okolicach Białegostoku, do 26 st. na zachodzie kraju, w Zachodniopomorskiem.

W rejonach podgórskich Karpat temperatura maksymalna około 16 st. Wiatr przeważnie słaby, w zachodniej połowie kraju z kierunków południowych, we wschodniej zmienny z przewagą kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 8 st., 9 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, 11 st., 13 st. w centrum, do 14 st., 15 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Reklama

Środa, 15 lipca

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające od zachodu do dużego. Na zachodzie i w centrum kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad, na wschodzie po południu miejscami przelotny deszcz.

Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. na zachodzie kraju do 25 st. w centrum, chłodniej miejscami nad morzem i na Podhalu od 18 st. do 21 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie kraju z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

Czwartek, 16 lipca

Prognoza na czwartek wskazuje, że może padać w całym kraju, zaś na północy i północnym wschodzie wystąpią burze.

Spadnie też temperatura - od 19 st. w Krakowie, Katowicach, Kielcach, na Dolnym Śląsku i na Pomorzu do 24 st. w Białymstoku. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama