Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:36

04:20 20:59

08:21 23:38

24°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 29°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr N 6 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
14% normy
pm 10
11% normy
Jutro 29°C 17°C
Wtorek 23°C 14°C

Prognoza pogody na najbliższe dni. Kiedy upały?

Przed nami kilka bardzo ciepłych dni. Chłodniej i bardziej deszczowo zrobi się dopiero w weekend. A kiedy możemy spodziewać się 30-stopniowych upałów? Prognozy nie są zbyt optymistyczne.

Dziś pogoda będzie bardzo podobna do tej występującej od kilku dni. Na ogół będzie słonecznie, choć lokalnie wystąpią zachmurzenia ze słabymi opadami deszczu. Na krańcach wschodnich będą nieco silniejsze. Tam też możliwe są słabe burze choć nie powinny być bardzo intensywne. Popadać może też na południowym zachodzie i w centrum. Jednak jak zaznaczył synoptyk IMGW Kamil Walczak "będą to bardzo słabe i symboliczne opady". 

Będzie ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 do 28 st. C. Najchłodniej będzie nad samym morzem, gdzie wiać będzie północny wiatr. - Tam temperatura wyniesie 18-19 stopni - przekazał synoptyk.

Reklama

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na południowym zachodzie początkowo duże i tam pojawi się zanikający przelotny deszcz.

Temperatura minimalna wyniesie od 9 st. C w pasie pojezierzy pomorskich oraz na Nizinie Szczecińskiej, około 10 st. C w kotlinach karpackich, na pozostałym obszarze kraju od 11 st. C do 14 st. C.

W środę możliwe burze z gradem

W środę prognozy przewidują zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Głównie w południowej i wschodniej części kraju przelotne opady deszczu, a miejscami na południu też burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm - 15 mm, możliwe opady gradu.

Temperatura maksymalna od 19 st. C do 21 st. C na obszarach podgórskich oraz nad morzem, na pozostałym obszarze od 22 st. C na południu do 25 st. C, 27 st. C miejscami w centrum oraz na zachodzie.

Lekka zmiana w weekend

Słonecznie i ciepło powinno być do weekendu. Dopiero w sobotę w centralnej i północnej Polsce zacznie się chmurzyć i pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura nadal jednak utrzyma się na poziomie od 23 do 27 stopni.

W niedzielę deszcz ustanie. Za to zmieni się temperatura. Będzie odrobinę zimniej - od 20 do 25 stopni. Tylko w Opolu słupki rtęci pokażą 28 stopni.

Kiedy 30-stopniowe upały?

Opole będzie zresztą najcieplejszym miejscem także w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. Do środy w całym kraju utrzyma się słoneczna i ciepła aura.

A kiedy czekają nas 30-stopniowe upały? Niestety nie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Według obecnych prognoz w tym czasie tylko w jednym miejscu słupki rtęci dobiją do 30. kreski - taka temperatura powinna być w środę w Opolu.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy