Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:31

07:12 17:29

18:00 07:47

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr SSW 17 km/h
27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
65% normy
pm 10
44% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Prognoza pogody na najbliższe dni i weekend

Najbliższe dni upłyną pod znakiem dynamicznie zmieniającej się aury. Chwil ze słońcem nie zabraknie, ale spodziewane są również opady deszczu. Wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Maksymalnie ma być nawet do 23 st. Celsjusza. Jednocześnie synoptycy ostrzegają przed lokalnymi burzami - głównie na zachodzie oraz południu - którym ma towarzyszyć silny wiatr osiągający w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Weekend ciepły, ale z lokalnymi opadami deszczu.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze kontynentalne.

Noc ze środy na czwartek z umiarkowanym oraz dużym zachmurzeniem. Miejscami spodziewane są opady deszczu; lokalnie mogą wystąpić też burze. Temperatury będą się wahać od 4 stopni Celsjusza do nawet 11 stopni Celsjusza. Wiatr na ogól słaby i umiarkowany, jedynie w burzach silny. Miejscami widzialność mogą utrudniać gęste mgły. 

W czwartek wysokie wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza we Wrocławiu. W pasie od Szczecina aż po Kraków zachmurzenie wzrośnie do dużego, tam też spodziewane są opady deszczu. W pozostałych regionach przejaśnień i rozpogodzeń znacznie więcej. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Reklama

Jak wynika z obecnych prognoz, najbliższy weekend będzie ciepły, ale aura zacznie kaprysić i pojawią się też opady deszczu. Najbardziej deszczowa ma być sobota, a na największą ilość słońca można liczyć w niedzielę. 

W piątek przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza w Krakowie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i chwil ze słońcem nie zabraknie. Deszcz spodziewany jest w Małopolsce i na Śląsku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W sobotę nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz, lokalnie intensywnie. Korzystna bezdeszczowa aura z dużą ilością słońca i umiarkowanym zachmurzeniem utrzyma się jedynie na Warmii i Mazurach, Mazowszu, Podlasiu oraz Lubelszczyźnie. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego. Dobra wiadomość jest taka, że nadal będzie ciepło. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 21 stopni Celsjusza w Rzeszowie. 

W niedzielę słońca nad Polską znacznie więcej, opady deszczu na ogół ustąpią. Pokropi jedynie na Mazowszu, Warmii i Mazurach oraz Kujawach. W pozostałych regionach można liczyć na sporą ilość słońca. Wartości na termometrach jeszcze poszybują w górę. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 24 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama