Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:19

7:03 17:40

14:2222:44

6°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 6°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr SE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
169% normy
pm 10
135% normy
Jutro 20°C 7°C
Czwartek 19°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni i długi majowy weekend

Kwiecień pożegna się z nami bardzo wysokimi wartościami na termometrach. W środę ma być nawet do 23 stopni Celsjusza. Niestety, jeśli chodzi o prognozy na długi majowy weekend, synoptycy nie mają dla nas dobrych wieści. Początek maja będzie bardzo kapryśny. Spodziewane są opady deszczu, lokalne burze, a niedziela, 4 maja przyniesie dodatkowo ochłodzenie.

Wszyscy ci, którzy liczyli na bardzo słoneczny majowy weekend, będą zawiedzeni. Aura nie będzie dla zbyt łaskawa i niemal w każdym dniu  - słodkiego dla wielu  - nieróbstwa przydadzą się parasole. Ponadto, 1 maja spodziewane są też lokalne burze, głównie na Śląsku. Najbardziej deszczowa ma być  sobota. 

Szczegółowa prognoza pogody

Reklama

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa ciepłe  i wilgotne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa. 

Niedziela upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Przejaśnień i chwil ze słońcem nie zabraknie, ale we wszystkich regionach spodziewane są opady deszczu. Dodatkowo miejscami spodziewane są burze połączone z lokalnymi gradobiciami, intensywnymi opadami oraz silnym wiatrem osiągającym w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Wartości na termometrach wysokie. Najcieplej ma być na południu i zachodzie kraju. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 14 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty. 

Noc z niedzieli na poniedziałek na ogół z umiarkowanym zachmurzeniem.  Miejscami spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Burze stopniowo mają zanikać. Widzialność nad ranem mogą utrudniać mgły. Ciepło. Temperatura będzie się wahać od 6 stopni Celsjusza do nawet 12 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Początek tygodnia bardzo ciepły, ale miejscami pogoda nadal będzie kaprysić. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie w poniedziałek, 28 kwietnia  od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 24 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym, utrzymają się na południu oraz na zachodzie kraju. W pozostałych regionach ustąpią. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

We wtorek deszcz spodziewany jest na Zachodnim Pomorzu, w Lubuskiem, na Dolnym Śląsku oraz na Śląsku i w Małopolsce.  W pozostałych regionach padać nie powinno. Wartości na termometrach nadal bardzo wysokie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Białymstoku. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Na chwile ze słońcem oraz przejaśnienia można liczyć w każdym regionie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

W środę termometry w całym kraju będą wskazywać bardzo wysokie, wręcz letnie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Białymstoku. Zachmurzenie umiarkowane się utrzyma i chwil ze słońcem nigdzie nie zabraknie. Deszcz - głównie przelotny -  spodziewany jest jedynie w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz w Lubuskiem. Wiatr na ogół słaby  umiarkowany. 

Maj powita nas aurą kapryśną. Słońca nie zabraknie, ale przydadzą się też parasole, bo spodziewane są również opady deszczu. W czwartek, 1 maja do dużego zachmurzenie wzrośnie na Pomorzu Gdańskim, w Wielkopolsce, na Kujawach oraz w Lubuskiem. W pozostałych regionach przejaśnień, rozpogodzeń oraz chwil ze słońcem znacznie więcej. Deszcz pokropi w kilku regionach. Na Podlasiu, Mazowszu, w Małopolsce, Pomorzu Gdańskim, w Wielkopolsce, na Kujawach oraz w Lubuskiem. Dodatkowo na Śląsku spodziewane są burze. Dobra wiadomość jest taka, że nadal będzie ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Lublinie, w Białymstoku oraz Warszawie. 

Piątek, 2 maja deszczowy już w całym kraju. Zachmurzenie wzrośnie do dużego oraz całkowitego. Dodatkowo, zwłaszcza na zachodzie oraz w centrum kraju spodziewane są opady deszczu. Słońca jak na lekarstwo. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są  jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz na Lubelszczyźnie.  Dodatkowo się ochłodzi. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 19 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sobota, 3 maja zapowiada się bardzo ponuro. Dominować będzie zachmurzenie duże oraz całkowite. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz Pomorzu Gdańskim. W pozostałych regionach popada deszcz. Parasole przydadzą się mieszkańcom województwa: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego i dolnośląskiego. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 19 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Ostatni dzień długiego weekendu, niedziela, 4 maja, przyniesie ochłodzenie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Katowicach do 18 stopni Celsjusza w Łodzi. Nadal będzie dominować  duże zachmurzenie. Do umiarkowanego zmaleje jedynie na zachodzie oraz częściowo na północy kraju. Najpogodniej ma być na Pomorzu Gdańskim, Zachodnim Pomorzu, w Wielkopolsce na Dolnym Śląsku oraz w Lubuskiem. W pozostałych regionach na chwile ze słońcem  nie ma co liczyć. Dodatkowo spodziewane są opady deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom Kujaw, Mazowsza, Lubelszczyzny, Podkarpacia  oraz województwa łódzkiego. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama