Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:10

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 32 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Prognoza pogody na najbliższe dni

IMGW ostrzega, że w sobotę na południu Polski może dojść do gwałtownej zmiany pogody. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w Małopolsce i na Dolnym Śląsku wynosi 80 proc. W niedzielę się przejaśni.

Polska jest na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Atlantykiem, jedynie południowo-zachodnia część kraju znajdzie się na skraju płytkiego niżu z ośrodkiem nad Bułgarią. Pogodę na zachodzie i południu kraju kształtuje front ciepły. Nad zachód i południe kraju będzie napływać powietrze zwrotnikowe, nad pozostałą częścią kraju będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

W sobotę na południu i na zachodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano lokalnie rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, na południu miejscami, zwłaszcza w górach, burze. Prognozowana wysokość opadu na południu do 15 mm. Rano na południu gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna na zachodzie od 19 do 22 st., na pozostałym obszarze kraju chłodniej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, w rejonach burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Reklama

Najwyższa temperatura wystąpi w rejonie Szczecina, a najniższa na południu Polski - w paśmie od Katowic do Rzeszowa.

W nocy na południu i krańcach zachodnich zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, początkowo możliwa burza. Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna przeważnie od 6 do 12 st., na północnym wschodzie chłodniej, od 3 do 6 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, w rejonach burz wiatr może być silniejszy i porywisty.

W niedzielę w zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, przed południem miejscami małe. Okresami opady deszczu, od godzin południowych miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 25 mm. We wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, przed południem na Podkarpaciu i w Małopolsce miejscami duże i tam zanikające opady deszczu, w górach możliwa burza. Rano na południu kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 17 do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W poniedziałek w całej Polsce znów będzie bardziej deszczowo. Temperatura ustabilizuje się na poziomie 19-20 st. Chłodniej będzie tylko w okolicach Gdańska. Tam też możliwe burze.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje