Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:22

07:30 16:04

22:08 10:47

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr NW 18 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
21% normy
pm 10
13% normy
Jutro -1°C -9°C
Poniedziałek -2°C -4°C

Prognoza pogody na najbliższe dni

W środę w całym kraju zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami i z temperaturą oscylującą wokół 20 stopni Celsjusza. Od czwartku pogorszenie aury, w całym kraju będzie deszczowo. Na termometrach na południu kraju zobaczymy zaledwie 17 st.

Od Zatoki Biskajskiej i Półwyspu Iberyjskiego, po Europę środkowo-wschodnią rozciąga się klin wyżu znad Atlantyku, na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże. Polska jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Z zachodu i północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

W środę zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami, miejscami duże. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Śląsku, 18 st. w woj. świętokrzyskim, 19 stopni w Małopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 20 st. C. na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Lubelszczyźnie, do 21 st. C. w woj. zachodniopomorskim, w woj. lubuskim, na Podlasiu, w woj. łódzkim i na Podkarpaciu.

Reklama

Wiatr na północy kraju słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Na południu Polski wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W nocy z środy na czwartek na południowym wschodzie i południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. W centrum zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Na zachodzie i północy kraju zachmurzenie duże i opady deszczu.

Temperatura minimalna od 8 st. C, 10 st.C na wschodzie i południu Polski do 10 st.C, 14 st.C w centrum, na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Wiatr na południowym wschodzie i południu słaby, z kierunków zachodnich, lokalnie zmienny.

W pozostałych regionach kraju wiatr umiarkowany, na północy lokalnie porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie duże i umiarkowane. Opady deszczu na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, w Wielkopolsce, w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na północy, 18-19 st. na północnym zachodzie i na Śląsku, 20 stopni w centrum, na Dolnym Śląsku, na północnym wschodzie i w Małopolsce, do 21 st. Celsjusza w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu.

Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków zachodnich. Jedynie na południowym wschodzie kraju wiatr słaby, z kierunków zachodnich.  Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

W piątek nadal deszczowa i pochmurna aura. Padać będzie w całej Polsce. Temperatura maksymalna od 17 stopni na północy i na zachodzie, 18 stopni Celsjusza w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, do 19 st. na wschodzie i w centrum.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama