Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:22

7:08 17:33

16:021:00

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1023 hPa
 • Wiatr N 4 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
168% normy
pm 10
140% normy
Jutro 13°C 3°C
Niedziela 13°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

Wtorek i środa upłyną pod znakiem dobrej i spokojnej aury - zachmurzenie będzie umiarkowane z większymi przejaśnieniami. Aura zacznie psuć się w czwartek. Nad Polskę nadciągnie front z deszczem i burzami. Ochłodzi się, na termometrach na północy kraju zobaczymy zaledwie 15 stopni Celsjusza.

Europa północna, wschodnia, centralna oraz miejscami zachodnia znajduje się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Polska północna znajduje się w zasięgu tego klina, zaś pozostały obszar kraju jest pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napływa chłodne powietrze polarnomorskie, jedynie na południowym wschodzie zalega jeszcze gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu oraz na wschodzie początkowo zachmurzenie duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W Karpatach prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. W kotlinach sudeckich lokalne mgły zmniejszające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 3 do 7 st. na północy Polski oraz w rejonach podgórskich, ok. 9 st. na wybrzeżu do 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, na północy Polski zachodni i północno-zachodni.

We wtorek w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Nigdzie nie powinno już padać ani grzmieć. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza w woj. zachodniopomorskim, 18 st. na Pomorzu, 19 st. na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, woj. lubuskim i na Śląsku, 20 stopni na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu, do 21 stopni na Podkarpaciu, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny.

W środę nadal zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami i duże. Na najwięcej słońca mogą liczyć mieszkańcy regionów południowych. Temperatura maksymalna od 19 stopni na Śląsku, 20 w Małopolsce, na Podkarpaciu, na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. zachodniopomorskim, Wielkopolsce i w woj. lubuskim, do 21 st. w woj. kujawsko-pomorskim, na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, w woj. świętokrzyskim i na Lubelszczyźnie.

W czwartek nastąpi pogorszenie pogody. Od zachodu nad Polskę zacznie napływać front, który przyniesie deszcz. Opadów nie prognozujemy tylko na południu i południowym wschodzie.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Warmii i Mazurach, 18 st. w woj. kujawsko-pomorskim, 19 stopni na Pomorzu, w Wielkopolsce, w woj. zachodniopomorskim i na Podlasiu, 20 st. w woj. lubuskim, na Mazowszu, w Małopolsce i w woj. świętokrzyskim, do 21 st. w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie.

W piątek opady deszczu prognozowane są na północy i północnym zachodzie. Natomiast burze wystąpią na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Temperatura maksymalna od 15 stopni na Warmii i Mazurach, 16 st. C. na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 17 stopni na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, w woj. zachodniopomorskim i na Dolnym Śląsku, 18 st. w Wielkopolsce, woj. lubuskim, na Mazowszu, w Małopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, do 19 stopni w woj. łódzkim i na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy