Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:30

07:10 17:30

11:56 19:48

9°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1025 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
139% normy
pm 10
109% normy
Jutro 13°C 10°C
Czwartek 18°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

Wtorek i środa upłyną pod znakiem dobrej i spokojnej aury - zachmurzenie będzie umiarkowane z większymi przejaśnieniami. Aura zacznie psuć się w czwartek. Nad Polskę nadciągnie front z deszczem i burzami. Ochłodzi się, na termometrach na północy kraju zobaczymy zaledwie 15 stopni Celsjusza.

Europa północna, wschodnia, centralna oraz miejscami zachodnia znajduje się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Polska północna znajduje się w zasięgu tego klina, zaś pozostały obszar kraju jest pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napływa chłodne powietrze polarnomorskie, jedynie na południowym wschodzie zalega jeszcze gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu oraz na wschodzie początkowo zachmurzenie duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W Karpatach prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. W kotlinach sudeckich lokalne mgły zmniejszające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 3 do 7 st. na północy Polski oraz w rejonach podgórskich, ok. 9 st. na wybrzeżu do 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, na północy Polski zachodni i północno-zachodni.

We wtorek w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Nigdzie nie powinno już padać ani grzmieć. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza w woj. zachodniopomorskim, 18 st. na Pomorzu, 19 st. na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, woj. lubuskim i na Śląsku, 20 stopni na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu, do 21 stopni na Podkarpaciu, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny.

W środę nadal zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami i duże. Na najwięcej słońca mogą liczyć mieszkańcy regionów południowych. Temperatura maksymalna od 19 stopni na Śląsku, 20 w Małopolsce, na Podkarpaciu, na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. zachodniopomorskim, Wielkopolsce i w woj. lubuskim, do 21 st. w woj. kujawsko-pomorskim, na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, w woj. świętokrzyskim i na Lubelszczyźnie.

W czwartek nastąpi pogorszenie pogody. Od zachodu nad Polskę zacznie napływać front, który przyniesie deszcz. Opadów nie prognozujemy tylko na południu i południowym wschodzie.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Warmii i Mazurach, 18 st. w woj. kujawsko-pomorskim, 19 stopni na Pomorzu, w Wielkopolsce, w woj. zachodniopomorskim i na Podlasiu, 20 st. w woj. lubuskim, na Mazowszu, w Małopolsce i w woj. świętokrzyskim, do 21 st. w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie.

W piątek opady deszczu prognozowane są na północy i północnym zachodzie. Natomiast burze wystąpią na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Temperatura maksymalna od 15 stopni na Warmii i Mazurach, 16 st. C. na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 17 stopni na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, w woj. zachodniopomorskim i na Dolnym Śląsku, 18 st. w Wielkopolsce, woj. lubuskim, na Mazowszu, w Małopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, do 19 stopni w woj. łódzkim i na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama