Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:12

07:21 15:27

02:39 14:47

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr WSW 20 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
47% normy
pm 10
30% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Prognoza pogody na najbliższe dni

Po kilku deszczowych dniach wreszcie nastąpi zmiana pogody. Od czwartku w całym kraju będzie słonecznie i przyjemnie, bo temperatury - jak na początek marca - prognozujemy dość wysokie. Na termometrach zobaczymy nawet 7 stopni Celsjusza.

Polska znajdować się będzie w klinie wyżu znad Europy Zachodniej, jedynie w nocy przez Polskę północną z północnego zachodu na wschód, przemieści się płytka zatoka niżowa wraz z rozmywającą się linią zbieżności. Z zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosło.

W czwartek w większości kraju zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami. Lokalne opady deszczu prognozujemy w woj. dolnośląskim. Natomiast na Podlasiu spadnie deszcz ze śniegiem.

Reklama

Temperatura maksymalna od 3 stopni na północnym wschodzie, 4 st. C. na Pomorzu, Podkarpaciu i w woj. świętokrzyskim, 5 stopni Celsjusza w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim i na Śląsku, do 6 st. w pozostałych regionach.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek nw większości województw zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na krańcach południowych jeszcze zachmurzenie duże i zanikające opady śniegu. W drugiej części nocy na wybrzeżu i Pomorzu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego.

Temperatura minimalna od minus 4 st. do 0 st., na wybrzeżu lokalnie 1 st., a w kotlinach górskich od minus 6 st. do minus 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, na północy Polski skręcający na zachodni.

W piątek w całym kraju zachmurzenie umiarkowane, z większymi przejaśnieniami na wschodzie i na południu.

Temperatura maksymalna od 3 stopni na Warmii i Mazurach i na Podlasiu, 4 st. C. na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 5 kresek na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Śląsku i w Małopolsce, 6 st. Celsjusza w woj. zachodniopomorskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Podkarpaciu, do nawet 7 stopni w Wielkopolsce i w woj. lubuskim.

Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, od północnego zachodu przechodzący na południowo-zachodni. Na wybrzeżu wschodnim przejściowo wiatr wzmagający się do dość silnego i porywistego.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy