Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:29

07:28 16:06

12:39 03:42

5°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SE 20 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

Wtorek to ostatni w tym tygodniu dzień z mrozem. Od jutra pogoda powoli zacznie się zmieniać i już w czwartek będziemy cieszyć się słońcem, błękitnym niebem i dodatnimi temperaturami. Na termometrach zobaczymy nawet 5 stopni Celsjusza.

Europa wschodnia oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże. Polska jest na skraju wyżu znad Rosji, na południu zaznaczy się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Prawie cały kraj jest w zasięgu chłodnej, polarno-kontynentalnej masy powietrza, jedynie nad krańce południowe napłynie cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze.

Reklama

We wtorek na południu zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy mniej chmur i więcej błękitnego nieba. W Sudetach, zachodnich Beskidach i w Tatrach, miejscami opady marznące powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od minus 3 stopni na Podlasiu, minus 1 st. w Olsztynie, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, 0 stopni w Gdańsku, Zielonej Górze, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Lublinie, do 1 stopnia w Kielcach i Wrocławiu.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu miejscami słaby śnieg.

Temperatura minimalna od minus 8 st.C na północnym wschodzie i na Kaszubach, w centrum około minus 4 st.C, do minus 1 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy od minus 1 st. w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i na Podlasiu, 0 na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i na Mazowszu, 1 st. w Łodzi, 2 na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, do 3 stopni Celsjusza na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, Śląsku, w Małopolsce i w woj. świętokrzyskim.

Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W czwartek nastąpi zmiana w pogodzie - prawie w całym kraju będziemy cieszyć się bezchmurnym i błękitnym niebem. Niewielkie zachmurzenie możliwe tylko na północy, północnym zachodzie, na Podlasiu, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Mróz odpuści. Na termometrach zobaczymy od 1 stopnia w Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy i w Warszawie, 2 st. w Rzeszowie, 3 w Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi i Lublinie, 4 stopnie w Kielcach, Katowicach i Krakowie, do 5 st. we Wrocławiu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje