Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:03

07:17 15:30

15:34 04:44

6°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr W 20 km/h
56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
143% normy
pm 10
116% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

Piątek upłynie pod znakiem chmur i brzydkiej pogody. Poprawa nastąpi w sobotę - prawie w całej Polsce będziemy cieszyć się słońcem i błękitnym niebem. W niedzielę opady deszczu prognozujemy na zachodzie i na południu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 stopni Celsjusza.

Zachodnia część Europy pozostaje pod wpływem rozległego niżu znad północnego Atlantyku. W zasięgu niżu znad  jest też basen Morza Śródziemnego. Pozostały obszar kontynentu obejmuje rozległy wyż z centrum nad północno-wschodnią Europą. Polska jest w strefie przejściowej między niżem znad północnego Atlantyku a wyżem znad Rosji. Z południa napływać będzie dość ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Reklama

W piątek prawie w całej Polsce zachmurzenie duże, umiarkowane z większymi przejaśnieniami tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu. Na południu i zachodzie Polski bez opadów, na pozostałych regionach miejscami opady mżawki.

Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m, a na południowym zachodzie do 50 m.

Temperatura maksymalna od 7 stopni na Podlasiu, 8 na Warmii i Mazurach, 9 na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 10 w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, Łodzi i na Śląsku, do 11 stopni Celsjusza w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i południu bez opadów, w pozostałych regionach miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W całym kraju silne zamglenia. Temperatura minimalna od 3 st. na północnym wschodzie do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W Sudetach wiatr w porywach do 85 km/h, w Karpatach do 70 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże tylko na Warmii i Mazurach. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możemy liczyć na bezchmurne niebo. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami.

Temperatura maksymalna od 5 stopni na Podlasiu, 6 w Olsztynie, 9 na Pomorzu, 9 na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w woj. kujawsko-pomorskim, 10 w Łodzi i Kielcach, 11 w Małopolsce, Wielkopolsce i w woj. zachodniopomorskim, 12 na Śląsku i Podkarpaciu, 13 w Zielonej Górze, do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Wiatr umiarkowany, na południu kraju okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 110 km/h, a na szczytach karpackich do 70 km/h.

W niedzielę pochmurnej i deszczowej aury spodziewamy się na zachodzie i południu Polski. Najmocniejsze opady prognozujemy we Wrocławiu, słabiej popada w Szczecinie, Poznaniu, Katowicach i Krakowie. Na wschodzie i północy zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami.

Temperatura maksymalna od 6 stopni na Warmii i Mazurach i Podlasiu, 7 na Lubelszczyźnie, 8 na Pomorzu i Mazowszu, 9 w woj. kujawsko-pomorskim, 10 w woj. zachodniopomorskim i świętokrzyskim, 11 w Wielkopolsce, Łodzi, i na Podkarpaciu, 12 w woj. lubuskim, na Śląsku i w Małopolsce, do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje