Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:30

5:29 19:48

16:561:00

20°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr NW 20 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
15% normy
pm 10
10% normy
Jutro 25°C 14°C
Czwartek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

Piątek upłynie pod znakiem chmur i brzydkiej pogody. Poprawa nastąpi w sobotę - prawie w całej Polsce będziemy cieszyć się słońcem i błękitnym niebem. W niedzielę opady deszczu prognozujemy na zachodzie i na południu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 stopni Celsjusza.

Zachodnia część Europy pozostaje pod wpływem rozległego niżu znad północnego Atlantyku. W zasięgu niżu znad  jest też basen Morza Śródziemnego. Pozostały obszar kontynentu obejmuje rozległy wyż z centrum nad północno-wschodnią Europą. Polska jest w strefie przejściowej między niżem znad północnego Atlantyku a wyżem znad Rosji. Z południa napływać będzie dość ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Reklama

W piątek prawie w całej Polsce zachmurzenie duże, umiarkowane z większymi przejaśnieniami tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu. Na południu i zachodzie Polski bez opadów, na pozostałych regionach miejscami opady mżawki.

Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m, a na południowym zachodzie do 50 m.

Temperatura maksymalna od 7 stopni na Podlasiu, 8 na Warmii i Mazurach, 9 na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 10 w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, Łodzi i na Śląsku, do 11 stopni Celsjusza w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i południu bez opadów, w pozostałych regionach miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W całym kraju silne zamglenia. Temperatura minimalna od 3 st. na północnym wschodzie do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W Sudetach wiatr w porywach do 85 km/h, w Karpatach do 70 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże tylko na Warmii i Mazurach. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możemy liczyć na bezchmurne niebo. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami.

Temperatura maksymalna od 5 stopni na Podlasiu, 6 w Olsztynie, 9 na Pomorzu, 9 na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w woj. kujawsko-pomorskim, 10 w Łodzi i Kielcach, 11 w Małopolsce, Wielkopolsce i w woj. zachodniopomorskim, 12 na Śląsku i Podkarpaciu, 13 w Zielonej Górze, do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Wiatr umiarkowany, na południu kraju okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 110 km/h, a na szczytach karpackich do 70 km/h.

W niedzielę pochmurnej i deszczowej aury spodziewamy się na zachodzie i południu Polski. Najmocniejsze opady prognozujemy we Wrocławiu, słabiej popada w Szczecinie, Poznaniu, Katowicach i Krakowie. Na wschodzie i północy zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami.

Temperatura maksymalna od 6 stopni na Warmii i Mazurach i Podlasiu, 7 na Lubelszczyźnie, 8 na Pomorzu i Mazowszu, 9 w woj. kujawsko-pomorskim, 10 w woj. zachodniopomorskim i świętokrzyskim, 11 w Wielkopolsce, Łodzi, i na Podkarpaciu, 12 w woj. lubuskim, na Śląsku i w Małopolsce, do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama