Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:02

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

W najbliższych dniach aura będzie nam sprzyjać. W poniedziałek i wtorek prognozujemy zachmurzenie umiarkowane, z przejaśnieniami. Natomiast w środę możemy liczyć na bezchmurne niebo i bardzo dużo słońca! Ale to nie koniec dobrych informacji - pozytywnie zaskoczy nas także temperatura. Na termometrach zobaczymy nawet 17 stopni Celsjusza!

Europa północna, zachodnia i centralna znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska znajduje się na skraju niżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarnomorskie.

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 11 stopni na Lubelszczyźnie, 12 na Warmii i Mazurach, Podlasiu i Podkarpaciu, 13 st. w woj. kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim, na Mazowszu i na Śląsku, 14 stopni na Pomorzu, w Małopolsce i w Wielkopolsce, do 15 st. Celsjusza  w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim.

Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na północy i w rejonach podgórskich miejscami dość silny, porywisty. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na południu i wschodzie kraju rozpogodzenia. Na wschodzie oraz w Małopolsce w dolinie Wisły lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m.

Temperatura minimalna we wschodniej połowie Polski od 1 do 5 st., w zachodniej od 4 do 8 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich miejscami dość silny, w porywach do 70 km/h.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano na wschodzie oraz w Małopolsce - w dolinie Wisły lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m.

Temperatura maksymalna od 11 stopni na Podlasiu, 12 na Warmii i Mazurach, 13 na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w woj. świętokrzyskim,  na Mazowszu, Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim i w Wielkopolsce, 14 stopni w woj. zachodniopomorskim, łódzkim, lubuskim, na Śląsku i w Małopolsce, do 15 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny, w porywach do 80 km/h.

W środę prawie w całej Polsce bezchmurne niebo i bardzo dużo słońca. Nieliczne chmury zobaczymy tylko na niebie nad Warmią i Mazurami, Pomorzem i województwem zachodniopomorskim.

Temperatury - jak na listopad - będą wysokie. Na termometrach zobaczymy od 12 st. w Szczecinie, 13 stopni na północy i północnym wschodzie, 14 na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu, 15 w Bydgoszczy, Poznaniu, Zielonej Górze, Warszawie i w Kielcach, 16 st. w Łodzi i Krakowie, do nawet 17 stopni Celsjusza w Opolu, Wrocławiu i Katowicach.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy