Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:45

06:20 18:37

19:12 06:24

11°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
35% normy
pm 10
25% normy
Jutro 13°C 7°C
Czwartek 16°C 10°C

Prognoza pogody na najbliższe dni

Ostatni dzień września upłynie pod znakiem dość dobrej i słonecznej aury. Chmur i deszczu spodziewamy się tylko na północnym zachodzie. Pierwszy października przyniesie niespokojną pogodę - prognozujemy burze i opady. Na termometrach zobaczymy od 14 stopni na północnym wschodzie do 20 na południowym zachodzie.

Polska jest na skraju wyżu znad Europy południowej, w polarno-morskiej masie powietrza, jedynie na krańcach północnych w dzień zaznaczy się strefa przemieszczającego się w głąb kraju chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza.

We wtorek na północy i wschodzie zachmurzenie umiarkowane, z większymi przejaśnieniami. Na Mazowszu, południu i południowym zachodzie możliwe przelotne opady deszczu, ale możemy też liczyć na sporo chwil ze słońcem. Dużo chmur i deszczu w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i łódzkim. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m.

Reklama

Temperatura maksymalna od 16 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach i na Podlasiu, 17 st. na Lubelszczyźnie, 18 na Mazowszu, w Bydgoszczy i Poznaniu, 19 w Szczecinie i Zielonej Górze, 20 w Łodzi, Kielcach i Rzeszowie, do 21-22 stopni w Małopolsce, na Śląsku, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Najcieplej będzie we Wrocławiu.

Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie skręcający na północny i północno-wschodni.

W nocy z wtorku na środę jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami głównie w zachodniej połowie kraju opady deszczu.

Liczne silne zamglenia, a miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2-5 st. na krańcach północno-wschodnich, do 8-10 st. w centrum i 11-12 st. na zachodzie i południu. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, jedynie na północy i północnym wschodzie z kierunków wschodnich, na wschodnim wybrzeżu porywisty.

W środę w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Rano miejscami jeszcze mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Po południu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie lokalne burze, w których może spaść do 15 mm deszczu. 

Przelotnych opadów spodziewamy się także w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

Temperatura maksymalna od 14 stopni na Podlasiu 15 na Warmii i Mazurach i Lubelszczyźnie, 16 st. na Pomorzu i Mazowszu, 17 w Bydgoszczy, Łodzi, Kielcach i Rzeszowie, 18 w Szczecinie i Katowicach, 19 w Poznaniu i Krakowie, do 20 st. Celsjusza w Zielonej Górze i Wrocławiu.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni i południowo-wschodni, na Pomorzu porywisty. Podczas burz wiatr silniejszy, w porywach do 60 km/h.

W czwartek aura uspokoi się. Nigdzie nie powinno już grzmieć ani padać. Zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami, mieszkańcy województw wschodnich mogą liczyć na bezchmurne niebo.

Temperatura maksymalna od 15 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 16-17 na północy, w centrum i na południu, do 18-19 st. Celsjusza na zachodzie kraju.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL