Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:54

6:17 18:42

16:250:56

13°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 12°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr SSE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
121% normy
pm 10
92% normy
Jutro 28°C 15°C
Piątek 28°C 13°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

To będzie piękny, słoneczny i bardzo upalny weekend! Warto zaplanować aktywność na świeżym powietrzu. Temperatury typowo letnie. W niedzielę na zachodzie kraju na termometrach zobaczymy nawet 32 stopnie Celsjusza. W poniedziałek nad Polskę nadciągną burze, lokalnie mogą być gwałtowne.

Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami zanikające burze i przelotne opady deszczu. Później rozpogodzenia.

Nad ranem lokalnie w dolinach i kotlinach mgły ograniczające widzialność do 200 m. W pozostałych regionach zachmurzenie małe, jedynie na wybrzeżu i Pomorzu, a nad ranem na Mazurach wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od 12-13 st. na północnym wschodzie, około 17 w centrum, do 19-20 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, przeważnie wschodni i południowo-wschodni.

W niedzielę na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Zagrzmi na Pomorzu, Warmii i Mazurach i na Podlasiu.

W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i małe. Najwięcej słońca będzie w centrum i na zachodzie.

Temperatura maksymalna od 24 stopni na Pomorzu, 26 na Warmii i Mazurach, 27 na Podlasiu, 28 st. na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, 29 stopni w woj. kujawsko-pomorskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, 30 stopni w Łodzi, Poznaniu i w Szczecinie, do nawet 32 stopni w Zielonej Górze i Wrocławiu.

Wiatr na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, północno-wschodni i wschodni, na pozostałym obszarze słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W poniedziałek nadal bardzo gorąco. Na termometrach zobaczymy od 24 stopni nad morzem, 27 na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i na Śląsku, 28 st. na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu i w Małopolsce, 29 st. w Szczecinie, Bydgoszczy i w Łodzi, do 31 stopni Celsjusza w Poznaniu, Zielonej Górze i we Wrocławiu.

Będzie burzowo. Synoptycy ostrzegają - zagrzmi na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, lubuskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama