Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:22

06:34 18:17

18:05 03:20

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr NE 13 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
27% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

To będzie piękny, słoneczny i bardzo upalny weekend! Warto zaplanować aktywność na świeżym powietrzu. Temperatury typowo letnie. W niedzielę na zachodzie kraju na termometrach zobaczymy nawet 32 stopnie Celsjusza. W poniedziałek nad Polskę nadciągną burze, lokalnie mogą być gwałtowne.

Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami zanikające burze i przelotne opady deszczu. Później rozpogodzenia.

Nad ranem lokalnie w dolinach i kotlinach mgły ograniczające widzialność do 200 m. W pozostałych regionach zachmurzenie małe, jedynie na wybrzeżu i Pomorzu, a nad ranem na Mazurach wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od 12-13 st. na północnym wschodzie, około 17 w centrum, do 19-20 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, przeważnie wschodni i południowo-wschodni.

W niedzielę na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Zagrzmi na Pomorzu, Warmii i Mazurach i na Podlasiu.

W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i małe. Najwięcej słońca będzie w centrum i na zachodzie.

Temperatura maksymalna od 24 stopni na Pomorzu, 26 na Warmii i Mazurach, 27 na Podlasiu, 28 st. na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, 29 stopni w woj. kujawsko-pomorskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, 30 stopni w Łodzi, Poznaniu i w Szczecinie, do nawet 32 stopni w Zielonej Górze i Wrocławiu.

Wiatr na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, północno-wschodni i wschodni, na pozostałym obszarze słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W poniedziałek nadal bardzo gorąco. Na termometrach zobaczymy od 24 stopni nad morzem, 27 na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i na Śląsku, 28 st. na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu i w Małopolsce, 29 st. w Szczecinie, Bydgoszczy i w Łodzi, do 31 stopni Celsjusza w Poznaniu, Zielonej Górze i we Wrocławiu.

Będzie burzowo. Synoptycy ostrzegają - zagrzmi na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, lubuskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne