Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:40

07:14 17:26

14:10 21:37

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr WSW 20 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
34% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 15°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

Wtorek prawie w całej Polsce zapowiada się pogodny i dość słoneczny. Ale taką dobrą aurą nie będziemy cieszyć się zbyt długo. Już jutro załamanie pogody - będzie szaro, pochmurno i deszczowo. W weekend aura bardzo kapryśna - w sobotę trochę słońca i trochę deszczu, a niedzielę nad całym krajem pojawią się gęste chmury. Taka zmienna pogoda będzie się utrzymywać co najmniej do połowy maja.

Polska stopniowo dostaje się pod wpływ niżu znad północnego Atlantyku. Północno-wschodnia część Polski pozostaje w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, pozostały obszar kraju znajduje się w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego.

Reklama

We wtorek w całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane. Tylko na północy może być nieco więcej chmur. Lokalnie na Pomorzu możliwe słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 13 stopni nad morzem, na Warmii i Mazurach i na Podlasiu, 14 kresek w stolicy, 15 st. C na Lubelszczyźnie i w województwie świętokrzyskim, 16 stopni na Śląsku i w woj. kujawsko-pomorskim, 17 w Łodzi, 18 kresek w Małopolsce i na Podkarpaciu, w Wielkopolsce i w woj. zachodniopomorskim do 20 stopni w woj. opolskim, na Dolnym Śląsku i woj. lubuskim

Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju wzmagający się do umiarkowanego, porywisty, południowy i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i zachodzie miejscami prognozujemy opady deszczu. Na zachodzie kraju lokalnie możliwe burze. Temperatura minimalna od 6 do 11 st C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wschodzie kraju początkowo słaby, z kierunków południowych.

W środę pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Prawie w całej Polsce zachmurzenie duże z opadami deszczu. Na chwile ze słońcem mogą liczyć tylko mieszkańcy Podkarpacia i Lubelszczyzny, tu bez opadów

Lokalnie mogą występować burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, Mazowszu i na Śląsku, 18 kresek na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie, na Śląsku, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, woj. zachodniopomorskim i lubuskim, 19 st. C w Łodzi, na Dolnym Śląsku, w Opolu i w Małopolsce, do 21 stopni na Podkarpaciu.

Wiatr umiarkowany, porywisty, wieczorem słabnący, południowy, na zachodzie kraju skręcający na zachodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h.

W czwartek pogoda w kratkę - prawie w całej Polsce zza chmur będzie przedzierać się słońce, ale prognozujemy też opady deszczu. Zachmurzenie duże tylko na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna od 16 st. C nad morzem, 17 w województwie zachodniopomorskim i na Podkarpaciu, 18 kresek na Warmii i Mazurach, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, 19 kresek zobaczymy na termometrze w woj. kujawsko-pomorskim,  w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, a 20 st. Celsjusza w Łodzi, we Wrocławiu i w Opolu.

W piątek nastąpi jednodniowa poprawa pogody. Jedynie na północy, na północnym wschodzie, na północnym zachodzie i na Mazowszu lokalnie pokropi deszcz.

W pozostałych województwach pogodnie, zachmurzenie niewielkie. Nastąpi też wzrost temperatury. Najcieplej będzie na południu - na termometrach na Podkarpaciu i w Małopolsce zobaczymy od 23 do 24 stopni.

Na zachodzie, wschodzie i w centrum temperatura wyniesie 20-22 stopnie. Najchłodniej na Warmii i Mazurach (19 st.) i nad morzem (17 st. C).

W sobotę nad całą Polską pojawią się deszczowe chmury. Najmocniej będzie padać na Podlasiu i na Podkarpaciu. W pozostałych regionach prognozujemy przelotne opady.

Temperatura maksymalna od 16 st. C. nad morzem, 17 w woj. kujawsko-pomorskim, 18 w Szczecinie, na Mazowszu, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, świętokrzyskim i na Śląsku, 19 kresek na Warmii i Mazurach, w Łodzi, na Dolnym Śląsku, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i na Śląsku, do 20 stopni na Podlasiu.

W niedzielę dużego zachmurzenia należy spodziewać się prawie w całej Polsce, na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Przejaśnienia możliwe tylko na Podlasiu.

Mocne opady deszczu prognozujemy w Zielonej Górze. Przelotnie popada także na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, na Śląsku, w Łodzi i na Mazowszu.

Temperatura maksymalna od 17 stopni nad morzem, 18 w Szczecinie, 20 kresek na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, 21 st. C. na Podlasiu, na Lubelszczyźnie, w Łodzi, w Wielkopolsce i w Zielonej Górze, 22 stopni na Podkarpaciu i w Małopolsce, do 22 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: deszcz | Phoenix Suns | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje