Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:35

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
44
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
105% normy
pm 10
81% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Prognoza pogody na najbliższe dni

To nie jest wymarzona pogoda na majówkę - szaro, pochmurno, deszczowo i burzowo. Temperatura spadnie do nawet 8 stopni Celsjusza, a w nocy możliwe przymrozki. W górach prognozujemy opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Taka fatalna pogoda będzie nam towarzyszyć przez najbliższe dni. Delikatna poprawa dopiero od wtorku - przestanie padać i zacznie się ocieplać.

Polska południowo-wschodnia znajduje się pod wpływem niżu znad Włoch, północno-zachodnia część kraju przechodzi pod wpływ wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północnego zachodu napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego, południowy wschód kraju pozostanie w cieplejszej masie powietrza polarno-morskiego.

W sobotę na północy i północnym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w województwie zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim zza chmur będzie przedzierać się słońce.

Dla mieszkańców pozostałych regionów nie mamy dobrych informacji - będzie bardzo dużo chmur i sporo deszczu. Najmocniejsze opady prognozujemy na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Przelotnie popada na Podlasiu, na Dolnym Śląsku, w Opolu, na Śląsku, w woj. świętokrzyskim i na Podkarpaciu. W Karpatach możliwe burze. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Reklama

Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Łodzi i w Warszawie, 9 na Śląsku i w województwie świętokrzyskim, 10 kresek na Lubelszczyźnie i na Pomorzu, 11 na Podlasiu, 13-14 st. C w Małopolsce, na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce i w woj. zachodniopomorskim. Najcieplej na Podkarpaciu - 17 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni, w czasie burz porywisty.

W nocy z soboty na niedzielę w większości województw zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu i wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, z okresowymi opadami deszczu. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od minus 2 st. na północy oraz miejscami w kotlinach sudeckich do 1 st. w centrum i do 6 stopni na południowym wschodzie. Na wybrzeżu od 1 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany północny i północno-zachodni.

W niedzielę pochmurno i deszczowo będzie na Pomorzu, w Szczecinie i na Warmii i Mazurach. W pozostałych regionach dużo lepsza aura - wprawdzie na niebie będą chmury, ale możemy liczyć także na chwile ze słońcem. 

Temperatura maksymalna od 11 stopni nad morzem do 13 kresek w pozostałych województwach.

W poniedziałek chmury i deszcz przeniosą się na południe, południowy zachód i południowy wschód - popada we Wrocławiu, Opolu, na Śląsku, w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9-10 kresek na Pomorzu i na Warmii i Mazurach, 11-12 st. Celsjusza na wschodzie, 13 w Małopolsce i w woj. łódzkim, do 14 stopni Celsjusza na zachodzie Polski.

We wtorek delikatna poprawa pogody - wreszcie przestanie podać. Zachmurzenie duże tylko w Szczecinie, Poznaniu i we Wrocławiu. Mieszkańcy pozostałych regionów mogą liczyć na sporo słońca.

Na południu zacznie się ocieplać - na termometrach zobaczymy od 10-12 stopni na północy, 13-15 kresek w centrum do 16 stopni Celsjusza na południu (w Małopolsce i na Podkarpaciu) a także w Szczecinie. Z godziny na godzinę temperatura będzie rosnąć; w środę na południu będą 22 stopnie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje