Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:44

05:02 20:22

01:00 17:57

14°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 4 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
34% normy
pm 10
26% normy
Jutro 19°C 14°C
Piątek 16°C 12°C

Prognoza pogody na najbliższe dni

W najbliższych dniach pogoda będzie bardzo zmienna i dynamiczna. Możemy liczyć na sporo chwil ze słońcem i wysokie temperatury (nawet do 23 stopni Celsjusza!), ale przelotnie będzie też padać. Synoptycy ostrzegają przed burzami, lokalnie z gradem.

Europa północna i wschodnia jest w zasięgu wyżów. Nad pozostałymi regionami rozciąga się obszar obniżonego ciśnienia. Polska również jest w jego zasięgu, w ciepłym powietrzu polarno-morskim.

We wtorek prawie w całym kraju pogoda w kratkę, tylko na Pomorzu cały dzień zachmurzenie będzie duże. W pozostałych województwach sporo słońca, ale też przelotne opady deszczu, a po południu także burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz - do 15 mm.

Temperatura maksymalna na większości obszarów wyniesie od 20 do 23 st Celsjusza. Chłodniej będzie tylko nad morzem - około 15 st C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

Reklama

W nocy na zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W pozostałych regionach małe i umiarkowane. Na południu, na północnym-wschodzie i na zachodzie możliwe przelotne opady deszczu i zanikające burze.

Nad ranem na południu trzeba uważać na mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 do 11 stopni Celsjusza. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby, tylko nad morzem umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę na zachodzie i południu zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm.

W pozostałych województwach w ciągu dnia chmur będzie niewiele, ale po południu możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna w większości województw wyniesie od 20 do 23 stopni Celsjusza. Chłodniej nad morzem - 17 st.

Wiatr północno-wschodni, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prognoza | pogoda | Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne