Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:42

07:21 15:27

02:39 14:47

2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
23% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Prognoza pogody na majówkę 2021. Początek weekendu nawet słoneczny, potem opady

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę pogody na weekend majowy. Jak zaznaczają synoptycy, niestety będzie on pochmurny - tylko mieszkańcy kilku województw będą mogli liczyć na chwile ze słońcem, szczególnie w sobotę. Niedziela zapowiada się deszczowo, poniedziałek z przelotnymi opadami.

Z prognoz IMGW wynika, że w sobotę północna połowa Polski będzie w zasięgu słabego klina wyżowego, a nad resztę kraju nasunie się zatoka niżu wędrującego znad Morza Śródziemnego nad Alpy. Nad południe Polski nasunie się front ciepły i zacznie tam napływać ciepłe powietrze polarne morskie, natomiast reszta kraju pozostanie jeszcze w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Wystąpią wahania ciśnienia.

Jeśli chodzi o temperaturę, to będzie się ona wahać od 8 st. nad samym morzem, w centrum będzie do 15 st., a najcieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich - tam termometry pokażą nawet 17 st. 

Reklama

W sobotę pokaże się też trochę słońca - nie wszędzie i nie cały czas będzie pochmurnie. Na słońce szczególnie mogą liczyć mieszkańcy północnej części kraju. Ale może też popadać - opady wystąpią głównie na południu i południowym wschodzie.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Niedziela: Intensywne opady, możliwe burze

W niedzielę Polska będzie pod wpływem aktywnego ośrodku niżowego z układem frontów atmosferycznych. Nad południowy wschód Polski napłynie cieplejsze powietrze, ale pozostały obszar kraju pozostanie w chłodniejszej masie powietrza. 

Nad samym morzem będzie 10 kresek, na pozostałym obszarze - z wyjątkiem południa kraju - termometry pokażą do ok. 14 st. Na południu będzie za to znacznie cieplej - w Krakowie czy Rzeszowie będzie aż 21 st. C. 

Zła informacja na niedzielę - zapowiada się ona deszczowo deszczowo i okresowo z silniejszym wiatrem. Opady deszczu, jak wskazuje IMGW, będą okresami o silniejszym natężeniu. Mogą pojawić się burze.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Poniedziałek: Pochmurnie, przelotne opady

Ostatni dzień majówki będzie chłodny, pochmurny, ale opady deszczu będą już tylko przelotne. 

Z prognoz synoptyków wynika, że nad Polską rozbuduje się słaby klin wyżu znad Atlantyku, jedynie północny wschód znajdzie się w zasięgu niżu znad wschodniej Europy. Napłynie zatem chłodniejsze powietrze. 

Termometry pokażą od 7 st. w Suwałkach, ok. 12 st. w centrum i na południu. W Krakowie termometry pokażą 11 st. Najcieplej mam być tego dnia w Katowicach - tam nawet 17 st. powyżej zera. 

We wtorek przelotnie popadać może jedynie na zachodzie kraju - w woj. zachodniopomorskim i lubuskim. W pozostałej części kraju dużo słońca. Poza tym ciepło - do 15 st. w południowych regionach. 

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy