Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:24

07:35 15:56

11:04 21:56

-11°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -12°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr NNW 7 km/h
63
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
174% normy
pm 10
139% normy
Jutro -11°C -14°C
Wtorek 0°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na kolejne dni

Początek tygodnia w całej Polsce będzie burzowy i deszczowy. Lokalnie może spaść grad. Z każdym dniem będzie coraz chłodniej. Na termometrach na północy kraju zobaczymy zaledwie 13 stopni Celsjusza. Zmiana pogody nastąpi w czwartek.

Polska jest na skraju klina wyżu znad Morza Norweskiego, jedynie na południowym wschodzie kraju zaznacza się strefa frontu atmosferycznego. Na południowym wschodzie kraju zalega ciepłe powietrze zwrotnikowe, nad pozostały obszar napływa nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Reklama

W poniedziałek na północy niebo będzie bezchmurne, w pozostałych regionach umiarkowane z opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Najmocniej popada na Dolnym Śląsku. Deszcz prognozujemy także w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w woj. łódzkim i na Mazowszu. Zagrzmi natomiast na Podlasiu, Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Prognozowana wysokość opadu podczas burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 21 stopni na Pomorzu, 23 na Śląsku, 25-26 w Małopolsce, na zachodzie i na Warmii i Mazurach, 27 st. w centrum, a także na Podlasiu i Lubelszczyźnie, do 28 kresek na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W rejonach burz wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h.W nocy poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Na północnym zachodzie kraju możliwe przelotne opady deszczu, na pozostałym obszarze miejscami przelotne opady deszczu i burze.

Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm. Nad ranem na południu miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od 10 do 15 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 17 stopni nad morzem, 21 w woj. zachodniopomorskim, 23-24 st na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, i w woj. lubuskim, 25 kresek zobaczymy we Wrocławiu, Opolu i Katowicach, 26-27 st. na Mazowszu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, do 28 stopni Celsjusza na Podlasiu i Podkarpaciu.

Wiatr na wybrzeżu dość silny i silny, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni. W pozostałych regionach wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę dalszy ciąg niespokojnej i burzowej pogody. Zagrzmi prawie w całej Polsce, pogodnie i słonecznie tylko na Pomorzu i na Warmii i Mazurach - tu niebo będzie bezchmurne.

W pozostałych województwach zachmurzenie duże i bardzo duże.

Ochłodzi się. Na termometrach zobaczymy od 15 stopni w Gdańsku i na  Dolnym Śląsku, 16 kresek w woj. lubuskim, 18 st. C. w Wielkopolsce, w woj. kujawsko-pomorskim, 19 na Warmii i Mazurach, w woj. zachodniopomorskim, na Śląsku, w woj. łódzkim, na Mazowszu, na Podlasiu i w woj. świętokrzyskim, do 20-22 st. Celsjusza na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

W czwartek nastąpi zmiana. Pogoda wreszcie się uspokoi. Nie prognozujemy już burz ani deszczu. Zachmurzenie będzie umiarkowane, duże tylko na Podkarpaciu. Na termometrach zobaczymy od 13 stopni na morzem, 15 na Warmii i Mazurach, 16 w Bydgoszczy i Katowicach, 17-18 w większości województw, do 19 kresek w woj. lubuskim.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL