Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:53

07:12 17:29

18:00 07:47

14°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr SSW 18 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
67% normy
pm 10
45% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Prognoza pogody na kolejne dni

Trochę słońca i błękitnego nieba, trochę deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem - taka pogodowa przeplatanka będzie nam towarzyszyć w kolejnych dniach. Zmieniać nie będą się tylko temperatury - jak na luty, nadal będą dość wysokie. Na powrót mroźnej i białej zimy na razie nie mamy co liczyć.

Polska jest w zasięgu słabego klina wyżu z rejonu Cypru. Z południowego zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarnomorskie.

W poniedziałek na wchodzie Polski zachmurzenie całkowite i opady deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie będzie padał śnieg.

Pogodnie w zachodniej połowie kraju - bezchmurne niebo lub zachmurzenie małe i umiarkowane. W wielu miejscach będziemy cieszyć się błękitnym niebem i słońcem.

Temperatura maksymalna od 2 stopni na "biegunie zimna", czyli w Suwałkach, około 6 stopni w centrum, do 7-8 stopni Celsjusza na Śląsku i w Małopolsce.

Reklama

Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na krańcach południowo-zachodnich pod wieczór porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym wschodzie Polski zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, miejscami mgła.

Na Pomorzu Wschodnim należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. W pozostałych województwach niewiele chmur.

Temperatura minimalna od minus 3 stopni na północnym wschodzie, około 0 st. w centrum, do 3 kresek na południowym zachodzie.

Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, na pozostałym obszarze południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, porywisty. Na południu Polski porywy wiatru do 55 km/h, w Kotlinie Kłodzkiej do 65 km/h, w Karpatach do 80 km/h, a w Sudetach do 95 km/h.

We wtorek prawie w całej Polsce szaro, ponuro i deszczowo. Padać będzie wszędzie - najmocniej w Małopolsce i na Mazowszu. W górach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna od 3 stopni na Suwalszczyźnie, około 5-6 st. w centrum, 7 st. na Dolnym Śląsku, do 8 stopni na Podkarpaciu.

Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty. W Karpatach początkowo wiatr halny.

W środę rozpogodzi się - prawie w całej Polsce będzie sporo słońca i błękitnego nieba. Opady deszczu możliwe już tylko w zachodniopomorskim i w woj. lubuskim.

Temperatura maksymalna od 3 stopni na Pomorzu, 5 stopni w centrum do 6-7 st. C. na Śląsku i w Małopolsce.

Na mapach pogodowych na kolejne dwa tygodnie widać, że taka aura utrzyma się na pewno aż do 25 lutego. Na powrót białej i mroźnej zimy na razie nie ma co liczyć.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama