Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:53

07:21 15:27

02:39 14:47

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
23% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Prognoza pogody: Na horyzoncie śnieg i mróz

To może być ostatni ciepły weekend w tym roku. Od poniedziałku pogoda zacznie się psuć, a temperatura spadać. Pod koniec października na termometrach zobaczymy zaledwie 1-2 stopnie Celsjusza, spadnie śnieg. W nocy należy spodziewać się przymrozków.

Polska jest w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Falujący front atmosferyczny, rozciągający się od Pomorza po Małopolskę, przemieści się nieco na wschód. Napływać będzie powietrze polarno-morskie - nad południowy wschód kraju ciepłe i wilgotne, nad zachód, za frontem, chłodniejsze i suchsze.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu.

W woj. lubelskim, w Małopolsce, na zachodzie Podkarpacia oraz na południowym wschodzie Wielkopolski i na Ziemi Łódzkiej możliwe również burze.

Reklama

Temperatura maksymalna od 13 stopni na północnym wschodzie, 10 stopni w woj. lubuskim do 21 stopni w Krakowie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, od zachodu kraju przechodzący w zmienny.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, liczne mgły z widzialnością od 100 m do 500 m.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, miejscami umiarkowane oraz okresami opady deszczu. Wiatr słaby, zmienny.

W poniedziałek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami, głównie na krańcach wschodnich, słabe opady deszczu.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, ale początkowo mgły z widzialnością od 200 m do 900 m.

Temperatura maksymalna od 14 do 16 stopni na Podkarpaciu. Wiatr słaby, zmienny.

Wtorek upłynie pod znakiem dość korzystnej aury. Słońca ma być sporo, zachmurzenie na ogół umiarkowane. Duże tylko w zachodniopomorskim i w woj. lubuskim.

Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Olsztynie do 15 stopni Celsjusza w Krakowie. Padać raczej nigdzie nie powinno.

W środę nadal dość pogodnie, ale chłodniej. Temperatura spadnie do 10 stopni Celsjusza.

Z każdym dniem pogoda będzie coraz mniej korzystna. Przyszły weekend pochmurny i chłodny. W niedzielę na północnym wschodzie na termometrach zobaczymy zaledwie 4 stopnie Celsjusza!

Na horyzoncie widać także śnieg i mróz. Za dwa tygodnie - w niedzielę, 27 października sypać będzie w Małopolsce i w woj. świętokrzyskim.

Przewidywana temperatura maksymalna w ciągu dnia od 1 stopnia na Podlasiu do 4 stopni w Małopolsce, na Śląsku, w woj. łódzkim, w Wielkopolsce i w zachodniopomorskim. 

W nocy należy spodziewać się przymrozków!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne