Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:26

07:15 16:24

13:33 06:54

1°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr NW 18 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
18% normy
Jutro 0°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Prognoza pogody na drugą połowę tygodnia. Najpierw deszczowo, później upalnie

W środę niemal cała Polska będzie się znajdować pod wpływem niżu przemieszczającego się ze wschodu. W kolejnych dniach czeka nas jednak wypogodzenie i weekend przywitamy z prawdziwie wakacyjną aurą.

Środa, 19 sierpnia

Z powodu układu frontów atmosferycznych w środę ciśnienie będzie niskie. W Warszawie wyniesie 993 hektopaskale. Biometr niekorzystny, w szczególności na wschodzie, gdzie wpływ niżu będzie największy. Niemal na całym obszarze kraju, poza woj. pomorskim, synoptycy zapowiadają burze. Na południu, w śląskim, małopolskim i podkarpackim, pełne zachmurzenie. W pozostałych województwach zachmurzenie duże. W woj. lubuskim i zachodniopomorskim niebo będzie częściowo zachmurzone.  

Najchłodniej w Katowicach i Krakowie, gdzie termometr wskaże 20 stopni Celsjusza. W Kielcach i Rzeszowie 22, w Olsztynie 23, w Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku i Gdańsku 24 stopnie. W Zielonej Górze, Łodzi i Warszawie 25 stopni. Najcieplej w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie, gdzie słupek rtęci wskaże 26 stopni. 

Reklama

Czwartek, 20 sierpnia

W czwartek czeka nas wyraźne rozpogodzenie, a front niżowy odsunie się znad Polski. Zagrzmi jeszcze tylko na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Na pozostałym obszarze kraju słońce będzie się chować za chmurami tylko chwilowo.

Będzie zdecydowanie cieplej, od 25 stopni w Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku i Lublinie, przez 26 w Krakowie, Kielcach, Katowicach, 27 w Rzeszowie, Warszawie i Bydgoszczy i 28 we Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu. Najcieplej w Zielonej Górze i Szczecinie, gdzie termometry pokażą 29 stopni Celsjusza. 

Piątek, 21 sierpnia

Ostatniego dnia przed weekendem możemy się spodziewać iście wakacyjnej pogody. Na całym obszarze kraju przeważnie słonecznie. Zachmurzenie tylko przejściowe, a w Małopolsce nieba nie przesłonią żadne chmury.

W piątek będzie gorąco. Najniższa temperatura, prognozowana dla Lubelszczyzny, wyniesie 27 stopni Celsjusza. W Rzeszowie, Kielcach i Białymstoku będzie 28 stopni. W Warszawie, Olsztynie, Katowicach i Krakowie 29 stopni. W Gdańsku 30 stopni. W Bydgoszczy, Wrocławiu i Łodzi 31 stopni. W Poznaniu i Zielonej Górze 32 stopnie. Najcieplej będzie w Szczecinie, gdzie termometry pokażą 33 stopnie Celsjusza.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy