Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:04

04:14 21:01

15:26 01:44

18°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
41
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
96% normy
pm 10
81% normy
Jutro 32°C 20°C
Wtorek 31°C 20°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na drugą połowę tygodnia. Burze i deszcz

Pogoda w drugiej połowie tygodnia nie zachwyci. Synoptycy zapowiadają mocno umiarkowane temperatury. W wielu regionach kraju zagrzmi i będzie padać.

Reklama

Środa, 15 lipca

Mieszkańcy zachodnich krańców Polski w środę mogą się spodziewać deszczu. Na Dolnym Śląsku zagrzmi. Na pozostałym obszarze kraju słońce będzie wyglądać zza chmur. 

Reklama

W całym kraju ciepło. Na wschodzie, w pasie od Gdańska i Olsztyna do Krakowa i Katowic termometry wskażą 24 stopnie Celsjusza. W Łodzi 25 stopni. W Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu i Zielonej Górze 26 stopni Celsjusza. 

Najchłodniej w Szczecinie. Tam słupek rtęci dojdzie tylko do 22 kresek.

Czwartek, 16 lipca

W czwartek chmury, które przyniosły w środę deszcze na zachodzie kraju, napłyną niemal nad całą Polskę. Na północy kraju, na Pomorzu i Mazurach należy spodziewać się burz. Jedyny region, który będzie się cieszyć słońcem, choć z przelotnym zachmurzeniem, to Podlasie.

W kraju będzie zdecydowanie chłodniej. W Gdańsku, Krakowie i Kielcach 19 stopni Celsjusza. W Bydgoszczy, Olsztynie, Warszawie, Katowicach i Szczecinie 20 stopni. W Zielonej Górze, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie 21 stopni. Na Lubelszczyźnie 23 stopnie. Najcieplej na Podlasiu, gdzie termometry pokażą 24 stopnie Celsjusza.  

Piątek, 17 lipca

Tuż przed weekendem zacznie się wypogadzać, a chmury popłyną nad południowy wschód. W Polsce centralnej, na północy kraju i na Dolnym Śląsku znowu zaświeci słońce, choć częściowo będą je przesłaniać chmury. Pochmurnie, ale bez deszczu na Lubelszczyźnie. W lubuskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim należy się spodziewać burz z piorunami.

Będzie nieco cieplej niż w czwartek. W Krakowie, Rzeszowie, Kielcach, Gdańsku i Wrocławiu 20 stopni, w Zielonej Górze i Łodzi 21 stopni, w Olsztynie, Warszawie, Lublinie i Bydgoszczy 22 stopnie Celsjusza. W Poznaniu, Białymstoku i Szczecinie 23 stopnie. Najchłodniej będzie w Katowicach, gdzie termometry wskażą tylko 19 stopni.  

Weekend

W weekend nieco się ociepli. W sobotę na większym obszarze kraju panować będą warunki sprzyjające wytworzeniu komórek burzowych. W niedzielę od 22 do 25 stopni Celsjusza, jednak w przeważającej części województw należy się spodziewać opadów deszczu. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne