Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:03

07:28 15:24

21:04 12:39

11°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr SE 24 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
132% normy
pm 10
100% normy
Jutro 8°C 0°C
Poniedziałek 4°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na długi weekend listopadowy

Sobota i niedziela zapowiadają się pochmurne i deszczowe. Na dziś prognozujemy bardzo intensywne opady na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Poprawa aury nastąpi w poniedziałek - będzie słonecznie i ciepło. A we wtorek na termometrach zobaczymy nawet 17 stopni Celsjusza.

Nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska wschodnia jest pod wpływem płytkiego niżu znad Białorusi, w strefie frontu chłodnego. Na zachodzie zaznacza się wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Napływa polarno-morska masa powietrza, tylko nad południowo-wschodnią częścią kraju zalegać jeszcze będzie powietrze zwrotnikowe.

Reklama

W sobotę w centrum, na wschodzie i na południu zachmurzenie duże i całkowite. Najwięcej opadów na Podlasiu, przez centrum kraju po Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę. Prognozowana suma opadów od 5 mm na Podlasiu do 15 mm na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Najpogodniej w województwie zachodniopomorskim.

Temperatura maksymalna od 8 stopni na Warmii i Mazurach, 9 st. na Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim i na Pomorzu, 10 w Wielkopolsce i w Łodzi, 11 woj. zachodniopomorskim, lubuskim, na Mazowszu i na Śląsku, 12 stopni na Dolnym Śląsku i w woj. świętokrzyskim, 13 na Lubelszczyźnie i w Krakowie, do 17 st. Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie, północnym zachodzie i w centrum Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Liczne mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 m.

W pozostałych regionach zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami opady deszczu, liczne silne zamglenia, a miejscami możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 2 st.C, 5 st.C na zachodzie i północy, około 7 st.C w centrum do 10 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu i zachodzie kraju południowo-wschodni.

W niedzielę nieco lepsza pogoda. W całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane, z przejaśnieniami, ale też przelotnymi opadami deszczu. Popada na Podlasiu, Mazowszu, w Łodzi, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

Rano silne zamglenia i mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 m. Na zachodzie kraju mgły lokalnie mogą utrzymywać się do godzin południowych.

Temperatura maksymalna od 9 stopni na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim, 10 w woj. zachodniopomorskim, na Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce i na Podlasiu, 11 w Zielonej Górze, Warszawie i Łodzi, 12 st. na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 13 na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 14 w Katowicach i Krakowie, do 15 na Podkarpaciu.

Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni.

W poniedziałek nastąpi poprawa pogody. W całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, możemy liczyć na sporo chwil ze słońcem. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni w woj. zachodniopomorskim, 12 na Pomorzu i Warmii i Mazurach, 13 st. w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim i na Podlasiu, 14 w Wielkopolsce, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 15 w Łodzi i Krakowie, do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku i Podkarpaciu.

We wtorek, 11 listopada, dalszy ciąg ładnej pogody. Prognozujemy zachmurzenie umiarkowane z licznymi rozpogodzeniami. Temperatury - jak na listopad - wysokie. Od 12 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach i w woj. zachodniopomorskim, 13 na Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim i w Wielkopolsce, 14 w woj. lubuskim i świętokrzyskim, 15 w Warszawie, Łodzi i na Lubelszczyźnie, 16 st. na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce, do 17 stopni Celsjusza na Śląsku.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne