Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:31

6:58 15:43

13:3023:39

4°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 1°C
 • Ciśnienie 1039 hPa
 • Wiatr E 13 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
72% normy
Jutro 3°C -5°C
Niedziela 3°C 0°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na długi weekend listopadowy

Sobota i niedziela zapowiadają się pochmurne i deszczowe. Na dziś prognozujemy bardzo intensywne opady na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Poprawa aury nastąpi w poniedziałek - będzie słonecznie i ciepło. A we wtorek na termometrach zobaczymy nawet 17 stopni Celsjusza.

Nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska wschodnia jest pod wpływem płytkiego niżu znad Białorusi, w strefie frontu chłodnego. Na zachodzie zaznacza się wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Napływa polarno-morska masa powietrza, tylko nad południowo-wschodnią częścią kraju zalegać jeszcze będzie powietrze zwrotnikowe.

Reklama

W sobotę w centrum, na wschodzie i na południu zachmurzenie duże i całkowite. Najwięcej opadów na Podlasiu, przez centrum kraju po Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę. Prognozowana suma opadów od 5 mm na Podlasiu do 15 mm na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Najpogodniej w województwie zachodniopomorskim.

Temperatura maksymalna od 8 stopni na Warmii i Mazurach, 9 st. na Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim i na Pomorzu, 10 w Wielkopolsce i w Łodzi, 11 woj. zachodniopomorskim, lubuskim, na Mazowszu i na Śląsku, 12 stopni na Dolnym Śląsku i w woj. świętokrzyskim, 13 na Lubelszczyźnie i w Krakowie, do 17 st. Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie, północnym zachodzie i w centrum Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Liczne mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 m.

W pozostałych regionach zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami opady deszczu, liczne silne zamglenia, a miejscami możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 2 st.C, 5 st.C na zachodzie i północy, około 7 st.C w centrum do 10 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu i zachodzie kraju południowo-wschodni.

W niedzielę nieco lepsza pogoda. W całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane, z przejaśnieniami, ale też przelotnymi opadami deszczu. Popada na Podlasiu, Mazowszu, w Łodzi, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

Rano silne zamglenia i mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 m. Na zachodzie kraju mgły lokalnie mogą utrzymywać się do godzin południowych.

Temperatura maksymalna od 9 stopni na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim, 10 w woj. zachodniopomorskim, na Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce i na Podlasiu, 11 w Zielonej Górze, Warszawie i Łodzi, 12 st. na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 13 na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 14 w Katowicach i Krakowie, do 15 na Podkarpaciu.

Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni.

W poniedziałek nastąpi poprawa pogody. W całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, możemy liczyć na sporo chwil ze słońcem. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni w woj. zachodniopomorskim, 12 na Pomorzu i Warmii i Mazurach, 13 st. w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim i na Podlasiu, 14 w Wielkopolsce, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 15 w Łodzi i Krakowie, do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku i Podkarpaciu.

We wtorek, 11 listopada, dalszy ciąg ładnej pogody. Prognozujemy zachmurzenie umiarkowane z licznymi rozpogodzeniami. Temperatury - jak na listopad - wysokie. Od 12 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach i w woj. zachodniopomorskim, 13 na Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim i w Wielkopolsce, 14 w woj. lubuskim i świętokrzyskim, 15 w Warszawie, Łodzi i na Lubelszczyźnie, 16 st. na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce, do 17 stopni Celsjusza na Śląsku.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama