Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:21

07:11 16:27

15:39 08:16

-2°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1029 hPa
  • Wiatr NNW 15 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
19% normy
pm 10
11% normy
Jutro -1°C -8°C
Poniedziałek 0°C -5°C

Prognoza pogody na długi weekend listopadowy

Początek długiego listopadowego weekendu upłynie pod znakiem aury kapryśnej i dynamicznej. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę przydadzą się parasole, bo popada deszcz. Pozytywna wiadomość jest taka, że korzystne, wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Poniedziałek i wtorek przyniosą już znacznie więcej słońca. Kolejne dni również mają być pogodne.

Sprawcą zamieszania w pogodzie będzie front atmosferyczny, pod wpływem którego znajdzie się Polska.  Do kraju - na południe od frontu - napływa powietrze zwrotnikowe, a na północ od frontu powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1010 hPa i będzie się wahać.

W piątek korzystna aura ze sporą ilością słońca utrzyma się na zachodzie i północy kraju. Na południu oraz wschodzie chmur znacznie więcej. Tam zachmurzenie wzrośnie do dużego i spodziewane są opady deszczu. Nadal ciepło. Termometry wskażą od 8 stopni Celsjusza w Olsztynie do nawet 16 stopni Celsjusza w Lublinie, Rzeszowie oraz w Krakowie. Wiatr na ogół umiarkowany, w górach silny i osiągający w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Reklama

Noc z piątku na sobotę ciepła. Termometry wskażą od 3 stopni Celsjusza do 12 stopni Celsjusza. Zachmurzenie wzrośnie na ogół do dużego, miejscami pojawią się przejaśnienia. Lokalnie popada deszcz. Widzialność, zwłaszcza nad ranem, będą utrudniać gęste mgły. 

Sobota najpogodniejsza na zachodzie kraju. W pozostałych regionach ponuro. Zachmurzenie wzrośnie do dużego i popada deszcz, lokalnie intensywny. Na termometrach utrzymają się jednak korzystne wartości. Najcieplej ma być w Rzeszowie -  maksymalnie do  16 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Olsztynie - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W niedzielę również przydadzą się parasole. Opady - głównie o charakterze przelotnym - spodziewane są w niemal we wszystkich regionach Polski, poza krańcami zachodnimi. Sporadyczne przejaśnienia możliwe jedynie na Zachodnim Pomorzu, w Lubuskiem oraz na krańcach południowych, w pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego.  Pozytywna wiadomość jest taka, że nadal ma być ciepło. Najwyższe wartości termometry wskażą w Rzeszowie - maksymalnie do 15 stopni Celsjusza, a najniższe w Olsztynie i w Bydgoszczy - do 9 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Poniedziałek przyniesie znaczną poprawę pogody. Opady deszczu ustąpią, a na niebie pojawi się znacznie więcej słońca. Zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego, wzrosną też wartości na termometrach. Najcieplej - nawet do 16 stopni Celsjusza - ma być w Rzeszowie, a najchłodniej - do 11 stopni Celsjusza - ma być w Gdańsku oraz w Olsztynie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Zdecydowanie najpogodniejszy ma być wtorek, 11 listopada. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie, padać nigdzie nie powinno, a termometry wskażą bardzo korzystne wartości. Nieco chłodniej tylko w Gdańsku, Olsztynie oraz Białymstoku - maksymalnie do 11 stopni Celsjusza, a najcieplej w Katowicach oraz w Rzeszowie - nawet do 16 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Środa również pogodna i ciepła. We Wrocławiu termometry wskażą nawet do 16 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Olsztynie, Gdańsku oraz w Białymstoku - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Padać nigdzie nie powinno. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy