Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:44

7:35 15:24

10:3619:16

2°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 1007 hPa
 • Wiatr WSW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

24
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
57% normy
pm 10
41% normy
Jutro 1°C -1°C
Czwartek 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na długi weekend czerwcowy

Czwartek to ostatni ładny i ciepły dzień w tym tygodniu. Nad Polskę nadciąga front, a wraz z nim chłodne powietrze i deszcz. Dla osób, które zaplanowały na długi weekend czerwcowy aktywność na świeżym powietrzu, nie mamy dobrych informacji pogodowych.

Polska jest pod wpływem niżu znad południowej Szwecji, w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Od północnego zachodu nasuwa się front okluzji, za którym zaczyna napływać chłodniejsza masa powietrza.

Reklama

W południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i małe. Na północy - w województwach zachodniopomorski, pomorskim i warmińsko-mazurskim - prognozujemy burze.

Temperatura maksymalna od 19 stopni w Szczecinie i Wielkopolsce, 20 w woj. kujawsko-pomorskim i lubuskim, 21 nad morzem, 22 na Warmii i Mazurach, a także na Śląsku, do 24-25 stopni w pozostałych województwach.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy Polski umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, w strefie nadmorskiej możliwe burze. Temperatura minimalna od 9 do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty nad morzem miejscami silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W piątek nad Polskę dotrze front i nastąpi duża zmiana w pogodzie. Będzie padać w całym kraju. Na północy - w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i na Podlasiu - zachmurzenie będzie duże. W pozostałych regionach umiarkowane.

Ochłodzi się. Temperatura maksymalna od 16 stopni na Śląsku, 17 stopni na Warmii i Mazurach, 18-19 kresek w większości województw, do 20 st. Celsjusza na Podlasiu i Podkarpaciu.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu i w burzach porywy wiatru do 60 km/h.

W sobotę deszcz prognozujemy jeszcze tylko na Warmii i Mazurach, na Pomorzu i w woj. zachodniopomorskim. W pozostałych regionach zza chmur będzie przedzierać się słońce.

Temperatura maksymalna od 16 stopni w Katowicach, 17 w Szczecinie i woj. kujawsko-pomorskim, do 18-19 kresek w pozostałych regionach.

W niedzielę padać będzie na Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, nad morzem, a także w woj. kujawsko-pomorskim. W pozostałych województwach zachmurzenie umiarkowane i małe.

Na termometrach zobaczymy od 17 stopni na Śląsku i w Białymstoku, 18-19 na północy, w stolicy, na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 20 st. C. na Podkarpaciu, w Łodzi i Zielonej Górze, do 21 kresek na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama