Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:18

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 19 km/h
61
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
161% normy
pm 10
135% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na długi weekend

Długi czerwcowy weekend upłynie pod znakiem bardzo zmiennej aury. W czwartek zachmurzenie umiarkowane, sporo słońca i ciepło, do 25 st. Celsjusza. W piątek załamanie pogody - na północy będzie lało, a temperatura spadnie do 17 stopni. Popada także w niedzielę. Najbardziej intensywnych opadów spodziewamy się nad morzem.

Polska jest pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Finlandii. Będzie napływało chłodniejsze powietrze znad Skandynawii.

Reklama

We wtorek w całym kraju zachmurzenie umiarkowane i małe. Miejscami, zwłaszcza w południowej połowie kraju, przelotne opady deszczu. Na południu możliwe również burze.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, 18 na Warmii i Mazurach, 19 na Podlasiu i na Mazowszu, 20 kresek na Śląsku, 21 st. C. w woj. kujawsko-pomorskim i na Lubelszczyźnie, 22 stopnie w woj. zachodniopomorskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim, do 23-24 st. na Podkarpaciu, na Dolnym Śląsku, w woj. opolskim, lubuskim i w Wielkopolsce.

Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6-11 stopni, tylko na północnym wschodzie, Żuławach i Pojezierzu Kaszubskim chłodniej, 4-7 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich i północnych, jedynie na wschodnim wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, północny i północno-zachodni.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. W całej Polsce zza chmur będzie przedzierać się słońce. Temperatura maksymalna od 20 stopni na Mazowszu i Śląsku, 21-22 na północy, wschodzie i południu, 23 st w woj. kujawsko-pomorskim, do 24 kresek w województwach zachodnich.

Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny.

W czwartek, w pierwszy dzień długiego weekendu, zachmurzenie umiarkowane i małe. Nigdzie nie powinno padać. Temperatura maksymalna od 21 stopni w województwie zachodniopomorskim, 22 na Podlasiu i Śląsku, 23 st. C. na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w Wielkopolsce w woj. lubuskim, świętokrzyskim i lubelskim, 24 stopnie na Podkarpaciu i w Małopolsce, do 25 st. Celsjusza w woj. łódzkim i na Dolnym Śląsku.

W piątek załamanie pogody. Na północy - w woj. pomorskim, na Warmii i Mazurach, na Podlasiu, w woj. zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim - będzie lało. Mieszkańcy tych województw na słońce nie mają co liczyć. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i małe.

Będzie sporo chłodniej. Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu i na Śląsku, 18 kresek na Warmii i Mazurach, w woj. łódzkim, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w woj. zachodniopomorskim, 19 st. na Podlasiu, w woj. lubuskim i świętokrzyskim, do 20 st. w Krakowie.

W sobotę na niebie nad całą Polską pojawią się chmury, ale możemy też liczyć na chwile ze słońcem. Temperatura maksymalna od 17 stopni na Warmii i Mazurach, 18 na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim i na Mazowszu, 19 kresek na Podlasiu, w Wielkopolsce i na Śląsku, 20 w Szczecinie, w woj. lubuskim, łódzkim, świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, 21 w Krakowie, do 22 st. C na Podkarpaciu i na Dolnym Śląsku.

W niedzielę bardzo intensywnych opadów deszczu spodziewamy się na Pomorzu; popada także w woj. zachodniopomorskim, na Śląsku, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Dużo chmur także nad Bydgoszczą. W pozostałych województwach zachmurzenie umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 18 stopni na Warmii i Mazurach, 19 kresek nad morzem, 20 w woj. kujawsko-pomorskim, na Podlasiu i na Mazowszu, 21-22 st. w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzki, lubelskim i na Śląsku, do 24-25 stopni Celsjusza w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL