Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:08

04:40 20:44

20:54 02:29

27°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 28°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr N 7 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
29% normy
pm 10
16% normy
Jutro 31°C 17°C
Poniedziałek 32°C 18°C

Prognoza pogody na czwartek. Silny wiatr, na Bałtyku sztorm

W czwartek zapowiada się wietrzna pogoda. - Silny wiatr oraz przelotne opady deszczu spodziewane są w niemal w całej Polsce - powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego. Na Bałtyku zapowiadany jest silny sztorm.

W czwartek Polska znajdzie się w zasięgu głębokiej zatoki niskiego ciśnienia z frontem chłodnego powietrza, który w ciągu dnia będzie przemieszczał się z zachodu na wschód kraju. Będzie deszczowo i bardzo wietrznie. 

"Niemal w całym kraju będą przelotne opady deszczu, choć na ogół nie będą intensywne. Największe opady prognozowane są na Pomorzu i na zachodzie, gdzie może spaść do 15 mm. Na północy kraju możliwe burze z krupą śnieżną. Temperatura maksymalna powietrza w ciągu dnia będzie wyrównana na przeważającym obszarze kraju - od 16 do 18 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Podhalu, gdzie spodziewamy się maksymalnie 12 stopni" - powiedziała Ewa Łapińska z IMGW-PIB.

Reklama

Pogoda Interia to najlepsza prognoza pogody, która ma wszystko w jednej, fajnej apce! Wypróbuj teraz naszą nową aplikację pogodową. Wejdź do Google Play »

W ciągu dnia wiatr wiejący od zachodu, będzie przybierał na sile. Na północnym zachodzie i zachodzie kraju osiągnie do 100 km/h, nad morzem 110 km/h, a w wysokich partiach gór nawet 130 km/h. Na przeważającym obszarze kraju w ciągu dnia prędkość wiatru będzie wynosiła od 80 do 90 km/h. Na Bałtyku zapowiadany jest silny sztorm.

W nocy prognozowany jest nadal silny i porywisty wiatr, dochodzący w porywach do 70 km/h, a nad morzem do 100 km/h. Przelotne opady deszczu możliwe są w całym kraju. Nad morzem i w północnej części prognozowane burze. Temperatura spadnie w nocy do 2 stopni Celsjusza na Podhalu, 4-5 stopni na zachodzie, 5-6 stopni na wschodzie oraz 7 stopni nad morzem.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | wiatr | sztorm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy