Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:31

07:29 16:06

23:25 11:00

0°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr ENE 7 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
25% normy
Jutro -1°C -2°C
Wtorek 2°C -2°C

Prognoza pogody na czwartek i piątek. Opady deszczu i śniegu

- W czwartek na południowej połowie kraju nastąpi stopniowa poprawa pogody - powiedział Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB. Dodał, że śnieg i śnieg z deszczem będzie padał na północy kraju i w rejonach podgórskich. Noc przyniesie sporo rozpogodzeń w całym kraju. W piątek w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, a temperatura maksymalna od 0 st. C do 3 st. C.

Jak powiedział Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek mieszkańcy południowej części Polski mogą liczyć na niewielką poprawę pogody.

- Po wietrznej i z opadami nocy w czwartek od rana sytuacja będzie się poprawiać, choć nie od razu i nie wszędzie. Najładniejszą pogodę będą mieli mieszkańcy południowej Polski, gdzie zachmurzenie będzie umiarkowane okresami wzrastające do dużego, ale bez opadów. W północnej połowie kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Opadów spodziewamy się także w obszarach podgórskich oraz w górach. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni na Podkarpaciu. Na przeważającym obszarze kraju temperatura maksymalna wyniesie o 2 do 6 stopni - powiedział Gawron.

Reklama

Wiejący umiarkowanie i dość silnie wiatr będzie negatywnie wpływał na odczucie chłodu. W pierwszej połowie dnia nad morzem, w centrum i na północnym wschodzie wiatr może w porywach osiągać 75-80 km/h. Z upływem dnia podmuchy będą słabły, jednak na krańcach północno-wschodnich jeszcze w godzinach wieczornych mogą przekraczać 70 km/h.

Pogoda Interia ze specjalną prognozą dla wędkarzy, biegaczy, alergików i wiele więcej! Wypróbuj teraz nową aplikację pogodową. Pobierz z Google Play »

Pogoda w nocy i w piątek

Noc przyniesie sporo przejaśnień i rozpogodzeń w całym kraju. Słabe śniegu spodziewane są na północy i na południowym wschodzie Polski. W Bieszczadach może lokalnie spaść do 15 cm śniegu. W rejonach podgórskich będą to wartości o połowę mniejsze. Temperatura od -4 do zera st. Nad morzem termometry mogą wskazać 1 st. C, a w obszarach podgórskich do -5 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

W piątek na południu kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko początkowo na południowym wschodzie duże z zanikającymi opadami śniegu. Na północy natomiast zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem

Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich od -3 st. C do 0 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na północnym zachodzie w porywach do 55 km/h, w rejonach podgórskich Sudetów do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 75 km/h, w Karpatach do 65 km/h, powodujący zamiecie śnieżne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL