Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:44

07:22 15:27

14:07 01:00

2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1030 hPa
  • Wiatr ENE 13 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
42% normy
Jutro -1°C -2°C
Sobota 1°C 0°C

Prognoza pogody na cały tydzień. Szykuje się ochłodzenie

IMGW informuje, że początek tygodnia będzie słoneczny i dosyć ciepły, jednak na niebie zaczną pojawiać się chmury. Od czwartku czeka nas natomiast zdecydowane ochłodzenie.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy, wschodzie i południowym wschodzie kraju, przelotne opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie burze, także z gradem. W czasie burz opady do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni C na północy do 23-24 stopni na południu kraju. W rejonach podgórskich Karpat od 17 do 19 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W burzach możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Mgła i przelotny deszcz

Noc z poniedziałku na wtorek ma być dosyć ciepła, od 8-9 stopni C na północy do 13 na południu i 14 stopni na wybrzeżu. Miejscami pojawią się gęste mgły.

Reklama

We wtorek więcej słońca, tylko gdzieniegdzie na północy, wschodzie i południu okresami zachmurzenie duże z przelotnym deszczem. Rano mglisto.

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni C na północy i w dolinach karpackich do 21 w centrum kraju i 25 na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

Idzie ochłodzenie

W środę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Na południowym zachodzie możliwe burze. W pozostałej części Polski pogodnie. Jeszcze ciepło, od 19-20 stopni C na północy do 26 na południu.

Niestety od czwartku może zacząć się ochłodzenie. Będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu, temperatura maksymalna od 16-18 stopni C na północy do 20 stopni Celsjusza na południu. W piątek kontynuacja takiej pogody.

Sobota deszczowa i jeszcze chłodniejsza, zacznie napływać powietrze z północy kontynentu. Temperatura od 14 do 18 stopni Celsjusza, lokalnie na wschodzie i w dolinach karpackich około 13. W niedzielę też chłodno, ale możemy liczyć na więcej słońca.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama