Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:14

06:30 18:23

21:04 13:33

13°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
30% normy
pm 10
21% normy
Jutro 16°C 7°C
Środa 16°C 10°C

Prognoza pogody na cały tydzień. Szykuje się ochłodzenie

IMGW informuje, że początek tygodnia będzie słoneczny i dosyć ciepły, jednak na niebie zaczną pojawiać się chmury. Od czwartku czeka nas natomiast zdecydowane ochłodzenie.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy, wschodzie i południowym wschodzie kraju, przelotne opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie burze, także z gradem. W czasie burz opady do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni C na północy do 23-24 stopni na południu kraju. W rejonach podgórskich Karpat od 17 do 19 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W burzach możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Mgła i przelotny deszcz

Noc z poniedziałku na wtorek ma być dosyć ciepła, od 8-9 stopni C na północy do 13 na południu i 14 stopni na wybrzeżu. Miejscami pojawią się gęste mgły.

Reklama

We wtorek więcej słońca, tylko gdzieniegdzie na północy, wschodzie i południu okresami zachmurzenie duże z przelotnym deszczem. Rano mglisto.

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni C na północy i w dolinach karpackich do 21 w centrum kraju i 25 na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

Idzie ochłodzenie

W środę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Na południowym zachodzie możliwe burze. W pozostałej części Polski pogodnie. Jeszcze ciepło, od 19-20 stopni C na północy do 26 na południu.

Niestety od czwartku może zacząć się ochłodzenie. Będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu, temperatura maksymalna od 16-18 stopni C na północy do 20 stopni Celsjusza na południu. W piątek kontynuacja takiej pogody.

Sobota deszczowa i jeszcze chłodniejsza, zacznie napływać powietrze z północy kontynentu. Temperatura od 14 do 18 stopni Celsjusza, lokalnie na wschodzie i w dolinach karpackich około 13. W niedzielę też chłodno, ale możemy liczyć na więcej słońca.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne