Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:58

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr NW 24 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
29% normy
pm 10
16% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Prognoza pogody na cały tydzień: Na horyzoncie upały

Poniedziałek upłynie pod znakiem pięknej i słonecznej pogody. Niewielkie opady tylko na północy. Od jutra zacznie się ocieplać, w czwartek termometry na zachodzie kraju wskażą 30 stopni Celsjusza! Taka wspaniała aura zostanie z nami aż do końca maja.

Polska znajduje się pomiędzy niżami z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Atlantykiem, a niżem z ośrodkiem nad Ukrainą, w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza.

W poniedziałek w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane. Przelotne opady deszczu prognozujemy już tylko na Pomorzu, w województwie zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim  i w Wielkopolsce. Lokalnie pojawią się burze.

Temperatura maksymalna od 19 stopni w Szczecinie, 21-22 na północy, zachodzie i południu, 23 w centrum i na wschodzie, do 24 st. C. na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

Reklama

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Po północy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st.C do 12 st.C, chłodniej tylko w dolinach karpackich lokalnie 5 st.C, 7 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

We wtorek w całym kraju zachmurzenie umiarkowane i małe. Dużo chmur tylko na Podlasiu.

W drugiej części dnia przelotne opady deszczu i burze, głównie na krańcach wschodnich oraz w zachodniej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 23 stopni na Pomorzu, 24 w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, do 25-26 st. C. w pozostałych województwach. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę na zachodzie dalszy ciąg wyśmienitej pogody, na wschodzie będzie burzowo. Zagrzmi na Warmii i Mazurach, na Podlasiu, Mazowszu, na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim.

Na południu, północy i wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie - bezchmurne niebo.

Temperatura maksymalna od 25 stopni na Pomorzu, 26-27 na południu i wschodzie, do 28 kresek w centrum i na zachodzie.

W czwartek jeszcze cieplej - w województwie zachodniopomorskim, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku na termometrach zobaczymy aż 30 stopni Celsjusza! W Zielonej Górze i Bydgoszczy - 30 kresek, 27-28 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach, na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. 26 st. prognozujemy na Śląsku i w woj. świętokrzyskim.

W piątek bezchmurne niebo nad całą Polską. Będzie upalnie! Od 27 stopni nad morzem, 28 na południu, 29 w centrum do 30 st. Celsjusza na zachodzie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy