Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:11

04:13 21:00

17:31 01:40

24°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 28°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr SSW 9 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
20% normy
pm 10
12% normy
Jutro 31°C 13°C
Czwartek 23°C 12°C

Prognoza pogody na Boże Ciało 2024. Dane mogą niepokoić

Pogoda na Boże Ciało 2024 roku może przynieść wiele zmian. Okazuje się, że temperatury mogą zbliżyć się do upału, jednak wraz z dużą wilgotnością może to stworzyć duszne i parne warunki. Bardzo możliwe, że pojawią się też burze, które mogą przynieść grad oraz silny wiatr.

W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli święto znane powszechnie jako Boże Ciało, wypada 30 maja. Jest to czwartek, więc wiele osób może dzięki wzięciu urlopu w piątek stworzyć sobie kolejny długi weekend. Pogoda jednak nie wszędzie ułatwi wypoczynek w tym czasie.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Prognoza pogody na Boże Ciało 2024: Może być duszno

Udostępniony przez Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW model pogodowy GFS wskazuje, że w Boże Ciało w praktycznie całej Polsce temperatura znacznie przekroczy próg 20 stopni Celsjusza. Możliwe, że w centrum, na północy i zachodzie termometry pokażą od 25 do nawet 27 stopni Celsjusza.

Możliwe, że w niektórych miejscach temperatura znacznie zbliży się do okolic 30 stopni i nie można wykluczyć, że lokalnie będziemy mieć nawet do czynienia z upałem.

Boże Ciało może być burzowe

Ta letnia aura będzie miała jednak swoją cenę. Razem z nią w naszym kraju może się utrzymywać duża wilgotność. Prognozy wskazują na możliwe deszcze w wielu miejscach. Najmocniej może padać na północy.

To jednak nie wszystko: bardzo możliwe również, że wraz z deszczem pojawią się też burze. Może im towarzyszyć silny wiatr i grad. W połączeniu z wysokimi temperaturami może to tworzyć bardzo niekorzystne warunki. W wielu miejscach będzie duszno i parno. Mimo wysokich temperatur pogoda może być nieprzyjazna.

Należy podkreślić, że prezentowane wartości mogą się jeszcze zmienić. Według ekspertów najlepiej sprawdzają się prognozy pogody na okres nie dłuższy niż 7 dni. Dlatego warto na bieżąco śledzić aktualne informacje pogodowe.

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy