Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:02

6:58 15:43

13:3023:39

4°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 1°C
 • Ciśnienie 1039 hPa
 • Wiatr ESE 13 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

29
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
70% normy
pm 10
49% normy
Jutro 3°C -5°C
Niedziela 3°C 0°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na 5 i 6 listopada

Przed nami dość pogodna niedziela. Dopiero po południu na północnym zachodzie i na zachodzie kraju wzrost zachmurzenia i możliwe opady deszczu. W poniedziałek na przeważającym obszarze zachmurzenie duże z możliwymi opadami.

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia i zachodnia część kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów z centrami nad Zatoką Biskajską oraz zachodnią Rosją. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Morzem Liguryjskim, Skandynawią i Morzem Norweskim. Polska jest na skraju niżu z ośrodkiem nad Skandynawią, po południu na zachodzie kraju zaznaczać się zacznie wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Przeważający obszar kraju będzie w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego, jedynie po południu nad krańce zachodnie napływać zacznie chłodniejsza masa powietrza.

Niedziela

Reklama

W niedzielę zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Po południu na północnym zachodzie oraz na zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i opady deszczu. 

Temperatura wyniesie od 10 stopni Celsjusza w rejonie Białegostoku i Olsztyna, do 14 kresek powyżej zera w Małopolsce. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i południowym wschodzie miejscami w porywach do 55 km/h, południowy, na zachodzie skręcający na zachodni. Na krańcach południowych, zwłaszcza w rejonach podgórskich, wiatr dość silny, miejscami silny (do 45 km/h), w porywach do 75 km/h, południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 85 km/h, wysoko w Karpatach do 110 km/h.

Poniedziałek

W poniedziałek na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, w Sudetach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. 

W zachodniej części kraju termometry pokażą około 10 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na południu. Najwyższa temperatura - 14 kresek powyżej zera - spodziewana jest w Rzeszowie. 

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich i północnych, jedynie przed południem na wschodzie południowych.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL